Чорна пліснява не лише псує зовнішній вигляд приміщення, але й погіршує здоров'я. У людини можуть виникнути проблеми з диханням, включаючи астму, алергічні реакції, також грибок на стінах може стати причиною пневмонії. Найчастіше пліснява з'являється у ванній кімнаті та на стелі, і визначити її можна не лише за неприємним виглядом, але й за специфічним запахом вогкості.
Найефективніші та найдоступніші способи позбавитися грибка на стінах - мильний розчин та білий оцет.
Перед тим, як розпочати обробку ділянок із пліснявою, потрібно визначити розмір і характер проблеми. Якщо площа невелика, а пліснява поверхнева або розташована на гладких матеріалах, тоді можна обробити забруднену зону мильним розчином – грибок змиється.
Щоб прибрати плісняву на пористих поверхнях знадобиться серйозніша зброя - оцет. Він проникне всередину і вб'є грибок в корені, запобігаючи його повторній появі.
Цей скромний популярний домашній засіб може вбити понад 80 відсотків видів плісняви, включаючи небезпечну чорну плісняву. Оцет справлятися з грибком на стінах навіть краще відбілювача, який прибирає проблему тільки на поверхні, а іноді навіть може погіршити ситуацію.
Білий оцет найчастіше зустрічається з 5% кислотністю і найкраще працює у нерозбавленому вигляді. Однак уникайте використання оцту на алюмінієвих та чавунних поверхнях, вощеному дереві та натуральному камені, оскільки він може пошкодити матеріал.
Під час роботи з оцтом не забувайте про запобіжні заходи. Кислота може викликати подразнення шкіри рук, тому завжди вдягайте гумові рукавички. Щоб уникнути попадання в очі та ніс – використовуйте захисні окуляри та медичну маску.
- Раніше ми розповідали, чим протирати вікна, щоб вони не потіли.
- Читайте також, які речі ніколи не можна чистити оцтом.
Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.