Якщо ви вже знаєте, як почистити гумову манжету в пральній машині від бруду, розберіться, як вивести плісняву, яка псує запах білизни і робить її негігієнічною.
Де і чому утворюється грибок?
Часті перепади температури від теплої до прохолодної та підвищений рівень вологості у приміщенні сприяють появі грибка (цвілі). Через деякий час мікроорганізми можуть поширитися по всій доступній площі, і позбутися їх буде непросто. Щоб не допустити розвитку такого сценарію, потрібно вчасно боротися із вогкістю та за можливості стабілізувати температуру.
Чорний наліт, який є злощасним грибком, часто з'являється на ущільнювачі люка пральної машини з тієї ж причини. А якщо вологість у ванній висока, цей грибок може перебратися на сирі стіни, труби та меблі.
Дізнайтеся, який простий народний засіб впорається з грибком на стінах не гірше за хлорку.
Як запобігти появі грибка?
Побутова техніка вимагає правильного догляду, їй потрібне регулярне чищення від накипу та промивання спеціальними засобами. Крім того, якщо ви часто користуєтеся економним режимом прання та перете одяг у прохолодній воді, це також може сприяти розвитку грибка. Адже ми знаємо, що гаряча вода дезінфікує будь-яку поверхню, тому позбутися грибка можна лише за температури від 60°.
Також рекомендується періодично користуватися відбілювачами: вони містять речовини, які можуть вивести цвіль. Слід утриматися від використання дешевих ополіскувачів, що залишають у барабані слизький наліт. По-перше, позбутися його в майбутньому буде нелегко, а по-друге, у слизу може активно розмножуватися грибок, і згодом наліт перетвориться на плісняву.
Що слід зробити перед чищенням машини?
Необхідно провести ретельний огляд, для якого може знадобитися ліхтарик. Перевірте такі елементи:
- гумовий ущільнювач на завантажувальному люку;
- контейнер для мийних засобів;
- зливний шланг та фільтр;
- шланг для подачі миючого засобу.
Ці деталі легко знімаються, тому при необхідності їх слід промити за допомогою мийного засобу для посуду та твердої щітки. Після чищення закріпіть комплектуючі на місце та протріть їх від плісняви. Однак у випадку, коли пліснява вже встигла поширитися по всій машинці, у тому числі у важкодоступних місцях, такої чистки буде недостатньо.
Топ-5 простих і доступних способів позбутися запаху вогкості в квартирі.
Як позбутися грибка народними методами?
Гумовий ущільнювач люка можна обробити купоросним розчином. Нанесіть засіб на всю поверхню, після чого залиште на один день. Далі потрібно буде ретельно змити розчин засобом для миття посуду.
Лимонна кислота видаляє плісняву в барабані. Для цього її потрібно засипати в ємність для порошку та запустити прання з максимальною температурою.
За допомогою білизни також можна почистити барабан. Для цього в порожній барабан налийте 1 л засобу та запустіть прання. Рекомендується вибрати найдовший режим при максимальній температурі.
Контейнер для мийних засобів можна почистити як білизною, так і оцтом. Для цього витягніть ємність із відсіку і ретельно протріть губкою із засобом. Після чищення не забудьте вимити контейнер та висушити його.
- Дізнайтеся, як зробити засіб від плісняви своїми руками і позбутися грибка на стінах. Спробуйте цей простий лайфхак.
- Також ми розповіли, як позбутися неприємного запаху у пральній машині в домашніх умовах.
Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнайтеся про них швидше.