RU  UA  EN

Неділя, 22 грудня
  • НБУ:USD 41.55
  • НБУ:EUR 43.25
НБУ:USD  41.55
Політика
Погляд

Тимофій Милованов: У призначеннях в команду Трампа є гарні і погані новини для України

Марко Рубіо і Майк Волтц Фото: Вікіпедія

Трамп, ймовірно, призначить Марко Рубіо на посаду державного секретаря, а Майка Волтца — радником з національної безпеки. Обидва політики відомі своїм жорстким підходом до Росії та Китаю, що є гарними новинами для України. Однак їхній прагматизм значно змінить формат підтримки України з боку Сполучених Штатів. Буде тиск для перемовин з Росією заради миру, виставлені жорсткі умови отримання допомоги, і рівень допомоги може бути значно зменшений, а натомість США будуть вимагати від Європи більшої участі в підтримці України.

Марко Рубіо можна назвати реалістичним яструбом.

Рубіо у ролі державного секретаря матиме ключовий вплив на зовнішньополітичний курс США. Він відомий своєю жорсткою позицією щодо Китаю та Ірану, традиційно підтримує рішучі заходи щодо Росії, що відповідає інтересам України. Проте його прагматизм буде впливати на нас. У вересні 2024 року він заявив, що «реальність така, що кінець війни в Україні, ймовірно, настане через переговори». Такий підхід - це тиск на Україну задля компромісного миру, хоча Рубіо і наголосив, що важливо, щоб Україна мала більше важелів під час таких перемовин і вела їх сама.

Майк Волтц — він, скоріше, прагматик з обмеженою підтримкою.

Волтц у ролі радника з національної безпеки виступатиме за посилення ролі Європи в підтримці України, водночас обмежуючи фінансову участь США. У своїх коментарях по Україні він закликав ЄС взяти на себе більшу відповідальність за оборону України, а США — скоротити витрати на підтримку, що узгоджується з баченням Трампа про «Америка передусім». Хоча раніше в 2022 Волтц був прихильником негайного надання летальної допомоги Україні, його підхід змінився на більш обережну лінію, орієнтовану на скорочення американських витрат.

Трампів курс на тиск на Європу, щоб взяти на себе більшу частину відповідальності за підтримку України, а також тиск на нас погодитись на певні вимоги Росіі, ставить нас в ситуацію, коли доведеться більше покладатися на рішучість європейських партнерів. А цієї рішучості часто немає. Також позиції в ЄС щодо підтримки України часто бувають менш одностайними, ніж у США.

Ну і, нарешті, Трамп і його оточення скептичні стосовно нашого президента, навіть більш ніж політична опозиція Зеленського всередині країни. Це означає, що стиль стосунків із США стануть значно жорсткішими. Трамп хоче закінчити війну в Україні, і надавати нам ресурси «для перемоги» не збирається. А ось зафіксувати фактичну ситуацію станом на зараз може бути реалістично. Важливо тут отримати гарантії і зброю заради майбутньої безпеки. Це, на мою думку, найголовніше для нас в цій ситуації.

Джерело: сторінка Тимофія Милованова у Фейсбуці

Читайте також