RU  UA  EN

Четвер, 22 серпня
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
25.00
Політика

Читайте нас у Telegram-каналі

Погляд

США показали свою реальну позицію по Донбасу: чому зляться в Росії

На щастя для України, бачення Держдепу не збігається з позицією Кремля

На щастя для України, бачення Держдепу не збігається з позицією Кремля Представник США по Україні Курт Волкер відвідав Донбас Фото: Прес-центр штабу АТО

Візит на Донбас представника США по Україні Курта Волкера і заява про те, що конфлікт не є замороженим, а це гаряча війна, спричинили обурення в Росії, де до останнього сподівалися, що адміністрація Дональда Трампа не буде втручатися у врегулювання кризи на Сході України. Які перспективи для України розкриває активна участь США в процесах на Донбасі і чому країну не варто набивати допомогою та зброєю, "Апострофу" розповів координатор групи "Інформаційний опір" Дмитро Тимчук.

Така активізація США на українському напрямку пов'язана з тим, що після довгого періоду невизначеності Дональд Трамп побачив інтерес в Україні. Трамп зрозумів, що є проблема не тільки в Сирії, є проблема в Україні, що складається з тих подій, які ми бачимо на Донбасі.

У Москві довгий час думали, що після обрання Трампа президентом карт-бланш на дії на Донбасі залишиться за Кремлем, оскільки американський лідер буде зосереджений на подіях в Сирії і не буде формувати свою позицію по Україні. Тим більше, що існує нормандський формат, та й європейські партнери не сильно вітали участь США в діалозі, який ведеться навколо конфлікту на Донбасі. Тому, коли спецпредставник США Курт Волкер відразу після призначення приїхав ознайомитися з подіями на місці і зробив заяву, яка вже окреслює позицію США з цього питання, думаю, саме це і викликало істерику росіян. Вони до останнього вірили, що позиція Трампа обмежиться гучними заявами, які ні до чого не ведуть. Але ситуація виглядає зовсім інакше, і Держдеп США має сформовану позицію. І це бачення, на щастя для нас, не збігається з позицією Кремля.

Я сподіваюся, що в питанні надання військової допомоги Україні, в першу чергу, враховуватиметься думка Пентагону. Там є чітке розуміння, як і що робити - не можна просто надавати Україні допомогу, наповнюючи її силами і ресурсами, думаючи при цьому, що проблема вирішується. Насамперед, в Україні потрібно активізувати військову реформу - реформу органів військового управління, перехід на стандарти НАТО. Впровадження системи управління всієї вертикаллю за зразком НАТО дозволить звести до мінімуму корупцію, контролювати витрату ресурсів та підвищити ефективність використання ресурсів, які вкладаються в розвиток армії. Паралельно з цим процесом можна надавати якусь допомогу, починаючи з летального озброєння і закінчуючи інструкторськими місіями.

Буде добре, якщо американці будуть працювати за двома напрямками. Перший - погодяться поглибити військову допомогу Україні, у тому числі, летальним озброєнням тих типів, які дійсно необхідні українській армії. Друге - все буде проходити на тлі розуміння американцями, що це буде ефективно. Якщо ці умови будуть виконуватися, то це в наших інтересах: ми отримаємо ресурс, який не буде використовуватися незрозуміло як, а кожен цент, вкладений Держдепом, буде використовуватися в інтересах України.

Новости партнеров

Загрузка...

Читайте також

Зеленський призначив відомого експерта новим директором НІСД: що про нього відомо

Команда Зеленського вирішила реорганізувати Національний інститут стратегічних досліджень - що не так з цією ініціативою

Якщо при Зеленському здійснять стратегію три "Д", олігархів зможуть на бутерброд намазувати - Олексій Арестович

Чому олігархи все одно програють Зеленському, які реформи владі необхідно провести в першу чергу і яку стратегію обрати для досягнення миру на Донбасі, в інтерв'ю Апострофу розповів Олексій Арестович