RU  UA  EN

Неділя, 18 серпня
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
25.10
Політика

Читайте нас у Telegram-каналі

Погляд

Переговори по Донбасу: про шанси на припинення вогню

Немає жодних сподівань на припинення вогню на Донбасі

Немає жодних сподівань на припинення вогню на Донбасі 22 серпня відбулися телефонні переговори лідерів держав нормандської четвірки Фото: Flickr / kremlin.ru / president.gov.ua

Лідери держав нормандської четвірки в телефонній розмові 22 серпня підтримали рішення про традиційну для початку навчального року спробу досягнути перемир'я на Донбасі. Очікується, що Тристороння контактна група підтримає цю ініціативу. Про те, які перспективи має режим припинення вогню та чи пов'язаний він із зустріччю спецпредставника США щодо України Курта Волкера та помічника президента РФ Владислава Суркова, що відбулася в Мінську 21 серпня, "Апострофу" розповів дипломат, голова правління фонду "Майдан закордонних справ" Богдан Яременко.

Поки що немає ознак того, що Волкер і Сурков могли про щось домовитися в Мінську, і це буде реалізовано на Донбасі. Більше того, вони поки що самі це заперечують, хоча, можливо, це й робиться навмисне. Сурков применшував свої очікування чи бажання мати великі очікування від цієї зустрічі, називаючи її робочою та обміном думками, позиціями, нехай і з повагою, обміном і деякими новаторськими ідеями. Навряд чи перемир'я чи припинення вогню можна вважати новаторським — це суть Мінських домовленостей, їхній перший пункт, який не виконується. Тому це, очевидно, не те, що малось на увазі під якимись новими компонентами.

Можливо, й була якась домовленість, яку вони не розголошують. Скажімо, бажання дати один одному сигнали про здатність домовлятися і приймати якісь рішення. Але тоді не зовсім зрозуміло, навіщо Петру Порошенку благословення нормандської четвірки, та ще й в такому дивному телефонному форматі. Тобто поки що нічого не зрозуміло з цим. І навряд чи Сурков має таку позицію в російському уряді, щоби гарантувати перемир'я. Більше поки що виглядає як якась чергова піар-акція Порошенка, який намагається показувати якусь свою активну політику, якісь активні зусилля. Я думаю, що нам просто треба дожити до 2 вересня, і багато що стане зрозуміло.

Але ніяких сподівань на припинення вогню немає. Тому що з російського боку воно може відбутися лише в разі більш широких домовленостей, отримання Росією чогось, що вона сприйме як достатнє для себе. Оскільки це не озвучується, і вірогідність того, що щось таке, потрібне Росії, могло бути досягнуте на зустрічі Суркова і Волкера, такої можливості немає. Тому що ми розуміємо, що від США Росії потрібне скасування санкцій, якісь елементи розширення співробітництва... Цього Волкер не може обіцяти, тому що санкції запроваджені Конгресом. Навіть якби в нього була повна підтримка в цьому від президента США. І росіяни це прекрасно розуміють.

Тому спрогнозувати, що Росія отримала в результаті зустрічі Суркова-Волкера щось, що було б для неї достатнім для припинення вогню на Донбасі, я не можу - немає таких підстав. Я не схильний вірити, що будь-яке стале перемир'я на Донбасі на сьогодні можливе.

Новости партнеров

Загрузка...

Читайте також

Зеленський призначив відомого експерта новим директором НІСД: що про нього відомо

Команда Зеленського вирішила реорганізувати Національний інститут стратегічних досліджень - що не так з цією ініціативою

Якщо при Зеленському здійснять стратегію три "Д", олігархів зможуть на бутерброд намазувати - Олексій Арестович

Чому олігархи все одно програють Зеленському, які реформи владі необхідно провести в першу чергу і яку стратегію обрати для досягнення миру на Донбасі, в інтерв'ю Апострофу розповів Олексій Арестович

Ми моделювали стрибок України - депутат "Слуги народу" про навчання в Трускавці

Депутат Слуги народу Марина Бардіна розповіла Апострофу про школу Зедепутата в Трускавці