Національний ботанічний сад ім. М.Гришка НАН України посідає одне з провідних місць серед найбільших ботанічних садів Європи за різноманітністю колекцій живих рослин і масштабами території. А "Сад бузку", що розташовано в ботсаду, розпорядженням Кабміну віднесено до наукових об'єктів, які становлять національне надбання.
Дивіться також: Дивовижна ніжність: у київському парку розпустилася сакура, заворожуючі фото
Пишність кущів із рясним цвітінням щорічно вабить до центрального київського ботанічного саду тисячі й тисячі киян та гостей столиці.
Фотокореспондент "Апострофа" Олександр Гончаров також побував в ботсаду, щоб насолодитися чудовим цвітінням кущів бузку.
Площа бузкового саду становить майже 2,5 га, а його створення почали ще в 1948 році. Хоча перші сорти бузку були завезені з Німеччини в 1946 році: 30 сортів цього бузку і стали основою майбутньої колекції, яка з роками зростала і поповнювалась новими сортами з Європи, Америки і Середньої Азії.
Сьогодні колекція бузку в Національному ботсаду складається з 21 виду (всього в природі існує 28), близько 90 сортів і понад 90 гібридів власної селекції (деякі з них носять імена великих українців - Лесі Українки, Богдана Хмельницького). Загальна кількість кущів бузку - приблизно 1500.
За витонченістю планування, пишнотою кущів і надзвичайно густим щорічним цвітінням, красою пейзажів "Сад бузку" Національного ботсаду залишається неперевершеним, поступаючись лише окремим зарубіжним колекціям за кількістю сортів.
Дивіться також: Чарівне видовище: у Києві цвітуть магнолії, ексклюзивні фото