RU  UA  EN

Понеділок, 23 грудня
  • НБУ:USD 41.55
  • НБУ:EUR 43.25
НБУ:USD  41.55
Суспільство

Як святкувати Трійцю 2019: історія, традиції та звичаї свята

День Святої Трійці випадає на 50-й день після Великодня

День Святої Трійці випадає на 50-й день після Великодня Фото: pixabay.com

У неділю, 16 червня, православні християни відзначають одне з дванадцяти найважливіших свят - Трійцю. У цього свята також є ще одна назва - П'ятидесятниця. Вона вказує на дату святкування - на п'ятдесятий день після Великодня. Іноді його ще називають днем зішестя Святого Духа, так як у цей день на святих апостолів зійшов Святий Дух, який і показав триєдність Бога, тобто існування трьох Осіб єдиного по суті Бога - Отця, Сина і Святого Духа.

Історія свята

Вважається, що Трійцю вирішили заснувати апостоли, яких ще називають учнями Ісуса Христа. Вони хотіли закріпити в пам'яті людей цю подію.

За біблійними переказами, після свого Воскресіння Ісус Христос пообіцяв своїм учням, що надішле їм потішителя від свого Отця - Святого Духа. Після цього апостоли щодня молилися, збираючись в хатині на горі Сіон в Єрусалимі. А на 50-й день учні Христа побачили вогонь, який проник у них. Після чого апостоли помітили, що вони можуть зцілювати, пророкувати й розмовляти різними мовами, яких раніше не знали.

Тобто Святий Дух дарував учням Ісуса Христа можливість розмовляти будь-якою мовою світу, щоб вони змогли проповідувати християнське вчення серед різних народів.

Трійця - це ще й день народження Церкви. З цього моменту Церква починає поширюватися по всьому світу.

Як святкувати Трійцю, традиції та звичаї

У цей день прийнято плести вінки з трав і квітів, прикрашати будинки молодою травою і зеленими гілками. У храмах на Трійцю підлогу встеляють польовими травами і гілками беріз, які вважаються символом оновлення людей завдяки Святому Духу. Священнослужителі одягаються у зелені ризи.

Віруючі на Трійцю відвідують службу і приносять з собою до церкви кілька гілок берези, щоб освятити їх, а потім поставити у себе вдома. Вважається, що таким чином можна захистити своє житло від зла.

Повернувшись з храму, прийнято влаштовувати вдома святковий обід, на який можна запросити родичів і близьких друзів.

Народні прикмети

- Якщо в це свято йде дощ, то літо буде врожайним, грибним і теплим.

- Якщо на Трійцю буде стояти спекотна погода, тоді літо буде посушливим.

- Якщо розкласти по підвіконню зелену травичку і поставити кілька березових гілочок - можна притягнути до себе багатство.

- Дуже поганою прикметою вважалося в суботу, перед Трійцею, не сходити на кладовище. Вірили, що якщо не вшанувати пам'ять покійних, духи померлих прийдуть і можуть забрати в свій світ когось з живих.