RU  UA  EN

Понеділок, 26 серпня
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
24.95
Суспільство

Читайте нас у Telegram-каналі

Медовий, Яблучний і Горіховий: коли святкувати три Спаси у 2019 році

Перший Спас (Медовий) в Україні святкують 14 серпня

Перший Спас (Медовий) в Україні святкують 14 серпня Фото: pexels.com

У серпні відзначається одне з найбільших християнських свят - Преображення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа (в народі - Спас). В Україні святкують одразу три Спаси - Медовий, Яблучний і Горіховий. Кожне з цих свят несе свій особливий сенс і настає в певний день (дати не є перехідними, тому вони стабільні з року в рік, зокрема і у 2019-му).

"Апостроф" розповідає про дати святкування Спаса та інші назви свята.

Медовий Спас - 14 серпня (середа)

Медовий Спас - перше з трьох свят. Він заснований на честь Походження Животворящого Хреста. Щорічно Медовий Спас відзначається в середині серпня, а саме - 14 числа.

Друга назва цього свята, яку також можна часто чути - Маковій. Ця назва пішла в пам'ять про Маккавеїв, семи мучеників, яких згадують у Старому Завіті. Однак в народі етимологію свята переосмислили і зв'язали з маком, який якраз дозріває до середини серпня.

У день Медового Спаса починається Успенський піст, який стоїть у календарі християнських свят перед святами Преображення Господнього та Успіння Божої Матері. Він триватиме з 14 до 28 серпня.

Яблуневий Спас - 19 серпня (понеділок)

Наступний Спас - Яблуневий. Його відзначають майже через тиждень після першого, а саме - 19 серпня. Друга назва цього свята - Великий Спас, оскільки він є одним з 12-ти найважливіших після Великодня свят християн східного обряду.

У народі назву свята пов'язують з періодом збору яблук. Згідно з повір'ям, до цього дня не можна їсти яблука.

Горіховий Спас - 29 серпня (четвер)

Горіховий Спас - останнє з трьох свят. Він щорічно припадає на 29 серпня. Горіховий Спас відзначається на наступний день після Успіння Богородиці. Інша його назва - Хлібний Спас. Його так називають тому, що з цього дня починаються роботи зі збору хліба.

Горіховий Спас також називають Осіннім або Холодним. Наші предки пов'язували це свято з початком осені, звідси і пішли такі назви.

Детальніше про кожен Спас, зокрема про традиції та прикмети, читайте на "Апострофі" за кілька днів до наближення свята.

Новости партнеров

Загрузка...

Читайте також

Найкращі привітання з Днем Незалежності України: листівки, вірші, проза та відео

24 серпня українці відзначають державне свято - День Незалежності України 2019.

Найкращі привітання з Яблучним Спасом: листівки, вірші, проза та відео

19 серпня - Яблучний Спас або Преображення Господнє. У нашому матеріалі ви знайдете найкращі вітання зі святом та яскраві листівки з побажаннями

Яблучний Спас 2019: традиції і прикмети Преображення Господнє

19 серпня православні християни святкують Яблучний Спас або Преображення Господнє - Апостроф розповідає про традиції і прикмети

Новости партнеров

Загрузка...