У серпні відзначається одне з найбільших християнських свят - Преображення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа (в народі - Спас). В Україні святкують одразу три Спаси - Медовий, Яблучний і Горіховий. Кожне з цих свят несе свій особливий сенс і настає в певний день (дати не є перехідними, тому вони стабільні з року в рік, зокрема і у 2019-му).
"Апостроф" розповідає про дати святкування Спаса та інші назви свята.
Медовий Спас - 14 серпня (середа)
Медовий Спас - перше з трьох свят. Він заснований на честь Походження Животворящого Хреста. Щорічно Медовий Спас відзначається в середині серпня, а саме - 14 числа.
Друга назва цього свята, яку також можна часто чути - Маковій. Ця назва пішла в пам'ять про Маккавеїв, семи мучеників, яких згадують у Старому Завіті. Однак в народі етимологію свята переосмислили і зв'язали з маком, який якраз дозріває до середини серпня.
У день Медового Спаса починається Успенський піст, який стоїть у календарі християнських свят перед святами Преображення Господнього та Успіння Божої Матері. Він триватиме з 14 до 28 серпня.
Яблуневий Спас - 19 серпня (понеділок)
Наступний Спас - Яблуневий. Його відзначають майже через тиждень після першого, а саме - 19 серпня. Друга назва цього свята - Великий Спас, оскільки він є одним з 12-ти найважливіших після Великодня свят християн східного обряду.
У народі назву свята пов'язують з періодом збору яблук. Згідно з повір'ям, до цього дня не можна їсти яблука.
Горіховий Спас - 29 серпня (четвер)
Горіховий Спас - останнє з трьох свят. Він щорічно припадає на 29 серпня. Горіховий Спас відзначається на наступний день після Успіння Богородиці. Інша його назва - Хлібний Спас. Його так називають тому, що з цього дня починаються роботи зі збору хліба.
Горіховий Спас також називають Осіннім або Холодним. Наші предки пов'язували це свято з початком осені, звідси і пішли такі назви.
Детальніше про кожен Спас, зокрема про традиції та прикмети, читайте на "Апострофі" за кілька днів до наближення свята.