Вербна неділя є одним з 12 великих церковних свят в році. Воно відзначається за сім днів до Великодня і випадає у 2020 році на 12 квітня. У цей день Син Божий увійшов в Єрусалим, звідси й інша назва свята - Вхід Господній в Єрусалим.
Сталося це, коли Ісус воскресив померлого Лазаря. Звістка про чудо швидко рознеслася по всій Юдеї, а коли Христос в'їхав до Єрусалиму, місцеві жителі зустріли його з пальмовими гілками в руках - так за старих часів зустрічали переможця. Оскільки не у всіх країнах, де сповідують християнство, є пальми, їх замінили на гілочки верби. Звідси і пішла назва свята. А у католиків так і залишилося - Пальмова неділя.
Традиції Вербної неділі
Серед головних традицій - відвідування церкви і освячення гілочок верби (правда, в умовах карантину це не так вже й легко). За повір'ям, вони мають особливу силу - вони можуть захистити від хвороб і зміцнити здоров'я. По закінченню служби люди торкаються один одного "котиками", промовляючи: "Не я б'ю, верба б'є. Будь здоровий як вода і багатий, як земля".
У зв'язку з продовженням в Україні карантинних заходів через епідемію коронавірусної інфекції, людям, які погано себе почувають або спостерігають у себе гострі респіраторні симптоми, краще в цей день відмовитися від відвідування храму.
Старі гілочки верби прийнято спалювати, а нові ставити біля ікон або в кутку будинку.
Вербну неділю прийнято проводити у родинному колі. Це свято потрібно зустріти в тихій і спокійній обстановці, тому що ще триває Великий піст.
Прикмети, пов'язані з Вербною неділею
- Якщо в цей день вітер дме сильно, то літо буде вітряним.
- Якщо в свято Вербної неділі буде ясна погода - буде хороший урожай фруктів.
- Якщо мороз - очікується хороший урожай ярих хлібів.
- Якщо перед святом розпустилися бруньки верби, то весь рік буде врожайним і плідним.