RU  UA  EN

Вівторок, 18 лютого
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
24.20
Світ

Ліга чемпіонов 2019/20: новини, результати, відео

Погляд

Загроза великої війни у світі: Кремль йде в тінь

Олег Жданов про підготовку армії США до нової війни

Олег Жданов про підготовку армії США до нової війни Фото: EPA/UPG

США не поспішають з вирішенням північнокорейської кризи, оскільки присутність американців на Далекому Сході вигідна їм самим. У президента РФ Володимира Путіна немає ресурсів, щоб допомогти своєму другові Кім Чен Ину, тому перед загрозою великого військового конфлікту світового масштабу Росія йде в тінь. Таку думку висловив "Апострофу" військовий експерт Олег Жданов, коментуючи інформацію ЗМІ про таємну підготовку армії США до війни з КНДР.

Це вже треті навчання такого характеру. Перші два проводилися спільно з армією Південної Кореї і, здається, у других навчаннях навіть брали участь спостерігачі з Китаю і Японії. Це реальні плани й операції, що були розроблені Пентагоном, а практичні питання відпрацьовуються на місцях. Це і є інструмент політики за допомогою збройних сил. Американці реально демонструють Пхеньяну, що чекає на КНДР, якщо вона не піде на поступки.

Ці навчання цілком можуть бути застосовані, якщо США приймають рішення про силовий варіант вирішення північнокорейської кризи. І саме проведення подібних навчань говорить про те, що ймовірність зростає до 50 відсотків. Якщо Кім Чен Ин не погодиться на поступки, американці проведуть військову операцію, а якщо погодиться - сядуть за стіл переговорів. Це і є способи тиску.

Є ще одна ключова подія в плані розв'язання кризи, яку використовують американці - це Олімпіада в Південній Кореї. І зараз Штати показують Кім Чен Ину реальні сценарії, що з ним може бути. Цілком можливо, що йому скажуть, що чотири держави (Південна Корея, США, Китай і Японія) почнуть на нього полювання в плані того, хто першим проведе спецоперацію з його ліквідації. І це звучить саме напередодні Олімпіади. І невипадково Кім Чен Ин пішов на телефонні переговори з МОК, а зараз організовують якісь зустрічі. Навіть якщо не буде підписана якась декларація про наміри до Олімпіади, то переговорний процес триватиме дуже активно.

Справа ще в тому, що у Російської Федерації й грошей особливо немає, щоб підтримувати армію Північної Кореї. Пуски ракет припинилися, ядерні погрози (з боку КНДР) про те, що "завтра ми почнемо ядерну війну", припинилися, ядерними кнопками вже помірялися - і Кім Чен Ин реально розуміє, що його просто можуть ліквідувати. А так він нескінченно довго може тягнути час в переговорному процесі.

У північних корейців абсолютно точно немає ядерного потенціалу - ніхто вже не дасть їм ядерний заряд, навіть Росія. Тому говорити про те, щоб вони "рвонули" свої пристрої - це нонсенс. Друге - в них немає ракетних технологій, немає ні конструкторської, ні наукової школи. А ті пускові (пристрої), які у них є - це або російський варіант в китайському виконанні, або видозмінені наші старі радянські напрацювання.

І я нагадаю заяву Дональда Трампа про те, що якщо Росія не припинить в Північній Кореї випробування ракет середньої дальності, то США залишають за собою право відновити виробництво цієї зброї. Він зробив цю заяву не на порожньому місці. Росія ж використовує КНДР, поставивши їм хороший носій ракет на середню дальність (на 5-7 тисяч кілометрів). А цього не може бути в природі згідно договору від 1987 року про режим контролю над ракетними технологіями.

Якщо ж зараз нагнітати обстановку, то наступний етап - це військові дії. Але на носі Олімпіада, яку ніхто не хоче зривати заради Північної Кореї. Власне, тому ставляться жорсткі умови і проводяться навчання, максимально наближені до реальних дій, демонструючи, що якщо ні, то завтра ці навчання пройдуть на території Пхеньяна.

Я думаю, що зараз Північна Корея - це торги між США і Китаєм, оскільки останній дуже хоче повернути протекторат над КНДР, дуже сердиться на Росію за те, що вони туди втрутилися зі своїми грошима в плані підтримки і фінансування армії Північної Кореї. Швидше за все, США поступляться китайцям (Північною Кореєю), але поки присутність США на Далекому Сході дуже вигідна їм самим. Тому вони не збираються особливо поспішати з розв'язанням кризи. Зараз вони притиснуть Кім Чен Ина, щоб спокійно провести Олімпіаду, але далі буде повільне задушення.

Не забуваємо й про три авіаносці, що стоять біля берегів РФ, контролюючи всю східну Сибір, де знаходяться пускові установки "Тополь-М", націлені на США. Американцям так спокійно спиться.

Читайте також: Військових Путіна будуть бомбардувати саморобною зброєю: для Кремля починається новий етап

Чи врятує Путін свого друга Кіма? РФ ніколи не йде в лоб. Коли виникає пряма загроза розправи або розв'язання кризи силовим шляхом, то Росія завжди йде в тінь. Вони в принципі й так не дуже були легалізовані там.

Росія в даному випадку вичерпала свій ресурс в плані підвищення градусу напруженості у північнокорейській проблемі.

У Сирії теж тиша і спокій, тому що всі "Вартові Ісламської революції" зараз в Тегерані та вже російські приватні військові компанії там, тому що якщо Іран відійде від Росії, то в Путіна не залишиться основи для ведення політики на Близькому Сході. Тому в Сирії росіяни зараз мовчать як миші, їх там довбають всі, кому не лінь. Путін вже навіть на пінопластові безпілотники каже, що це замасковані високотехнологічні апарати, яким немає аналогів у світі. Тобто якось треба виправдовувати те, що в Сирії їх довбуть по повній програмі.

А той же Ізраїль стоїть на низькому старті, маючи намір хапнути Голанські висоти. Там [президент Туреччини Реджеп Таїп] Ердоган вже заявляє, що "ми весь Курдистан візьмемо під контроль", тоді як Росія вимагає від нього відповіді на питання, коли він піде з Євфрату. А Туреччина контролює практично всю Північну Сирію аж до Євфрату.

Тому в Сирії у Путіна теж глухий кут. Залишається одна Україна, але наша криза живе за рахунок підтримки нашої влади. Це більше наша криза, ніж російська.

Новости партнеров

Читайте також

Проблему коронавірусу в Китаї зрозуміли занадто пізно, він стає дуже небезпечним - житель Сіаню

Апостроф поспілкувався з жителем китайського міста Сіань, який розповів останні новини про коронавірус

Афганський пиріг: до чого приведуть переговори США з Талібаном

У США ведуть переговори з Талібаном, щоб вивести війська з Афганістану і виконати передвиборні обіцянки Трампа