До середини грудня військам президента Сирії Башара Асада за підтримки Росії та інших союзників з Близького Сходу вдалося встановити контроль над містом Алеппо. Облога супроводжувалася авіаударами, а вже після падіння Алеппо почали з'являтися повідомлення про масові вбивства і розстріли супротивників Асада. У соціальних мережах хлинула хвиля прощань людей зі Східного Алеппо, де йшли бої. За нею пішли публікації з хештегом #SaveAleppo. "Апостроф" підібрав фотографії зі зруйнованого міста, які в повній мірі показують масштаб трагедії.
Взяття Алеппо, символ опору диктатурі Асада, — найбільший військовий успіх сирійських урядових сил російської армії та союзників Асада з Ірану, Іраку та Лівану з моменту втручання Росії в сирійську війну. Облога східної частини Алеппо, яку з початку громадянської війни в Сирії контролювали противники Асада (західна частина перебувала під контролем проурядових сил), розпочалася у вересні 2016 року, після провалу перемир'я, про яке домовилися США і Росія.
13 грудня російсько-сирійські сили встановили повний контроль над Алеппо ціною величезної кількості людських життів, як серед сирійських опозиційних сил, так і серед мирних громадян. В авіабомбардуваннях, які стали запорукою перемоги для Асада і його союзників, використовувалися і заборонені багатьма міжнародними договорами касетні та фосфорні бомби. Атаки в Алеппо Москва і Дамаск пояснювали необхідністю знищення терористів. Насправді частка членів радикального терористичного руху "Джебхат Фатх аш-Шам", раніше відомого як "Фронт ан-Нусра", оцінювалася в 10% від населення Східного Алеппо. Тепер "опозиційна частина" Алеппо практично повністю зруйнована. За оцінками ООН, в місті під час облоги було близько 275 тис. осіб, які залишилися без доступу до їжі, води і ліків.
Коли ще тривали бої, почали з'являтися повідомлення, в тому числі ООН, про масові вбивства та зникнення сирійців, включаючи жінок і дітей. З початку грудня, за даними Violations Documentation Center, в Алеппо була вбита 141 людина. ООН раніше повідомило, що проурядові сили вдаються до масових розстрілів. Зокрема, в заяві від 13 грудня сказано, що таким чином були вбиті не менше 82 осіб. Є повідомлення, що жінки, які залишилися у взятій частині міста, вибирали суїцид, замість зґвалтування, яке їм загрожувало незабаром. Насправді ніхто не знає, скільки сирійців було вбито. Деякі аналітики і журналісти вважають оцінки ООН вкрай завищеними.
Тим часом у соціальних мережах хлинула хвиля прощань людей зі Східного Алеппо, за якою послідували публікації з хештегом #SaveAleppo. Втім, про втручання Заходу в цьому випадку не йдеться: лідери західного світу обмежилися засудженням злочинів в Алеппо, які називають звірством.