RU  UA  EN

Субота, 19 жовтня
  • НБУ:USD 40.90
  • НБУ:EUR 44.50
НБУ:USD  40.90
Бізнес

Новини

19 жовтня

18 жовтня

Всі новини

Держоператор тилу в обхід Прозорро віддав контракти на мільярди гривень «обраним» постачальникам продуктів

Державний оператор тилу (ДОТ) у другому кварталі 2024 року віддав декілька контрактів на понад 1 млрд грн без відкритих тендерів на Прозорро. Йдеться про контракти, які були заключені із «обраними» постачальниками їжі для військових частин. Серед таких «обраних» є, наприклад, ТОВ «Контракт продрезерв 5», який без жодних тендерів на Прозорро отримав від держави контракт на понад 2 млрд грн.

Інформацію оприлюднив член Антикорупційної ради при Міноборони Олександр Геращенко.

Він наголосив, що ДОТ також не пояснив алгоритм визначення ціни по кожному такому «обраному» постачальнику. З таблиці, яку продемонстрував Геращенко, видно, що найдорожчі контракти отримали саме ті постачальники, які мають найвищі ціни за комплект.

Член Антикорупційної ради вважає, що наведена інформація в табличці свідчить про вічну вибірковість ДОТ до постачальників їжі.

Ця вибірковість також проявилась у тому, як Державний оператор тилу реагує на постачальників, коли ті порушують якість їжі для військових.

Так, ДОТ заявив, що припиняє роботу з «Трейд Граніт Інвест» у Донецькій області. Рішення було прийнято на підставі статті в одному із ЗМІ, якому військовий поскаржився на якість консерв. При цьому ДОТ навіть не дочекався результатів випробування.

Але водночас Геращенко питає: чому при наявності встановлених порушень і фактів постачання неякісної продукції не розривалися договори з іншими постачальниками?

Той же «Трейд Граніт Інвест» має всього два зафіксовані порушення у період з 1 липня по 18 серпня. А от кількість задокументованих порушень інших компаній вимірюється десятками та сотнями.

Наприклад, Буський консервний завод має 176 порушень за згаданий період, «АСІКС ГРУП» - 114, «Міт Пром» - 51, ТОВ «Контракт продрезерв» - 34.

Геращенко розповів, як спільно з Міноборони перевіряв склади «Асікс Груп» на Миколаївщині і виявив там гнилі яйця та фальсифіковане масло. Попри це, ДОТ не розірвав договір з таким постачальником.

«Хочу звернутися до Державного оператора тилу, я дуже рідко пишу про свою роботу. Але дуже прошу Вас не бути вибірковими по відношенню до постачальників. Адже ваша вибірковість несе в собі прямі корупційні ризики та навіть може призвести до підриву обороноздатності країни», - заявив член Антикорупційної ради при МО.

Він також вважає, що саме ця вибірковість ДОТ до постачальників є причиною постачання неякісних продуктів для військових.

Версія для друку
Знайшли помилку - видiлiть та натиснiть Ctrl+Enter
Розділ: Бізнес
Теги: