RU  UA  EN

Понеділок, 19 серпня
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
25.05
Бізнес

Читайте нас у Telegram-каналі

Новини

19 серпня

Всі новини

Новости партнеров

Загрузка...

МВС прийняло несподіване рішення по втікачу екс-директору "Укртранснафти", близькому до Коломойського

Міністерство внутрішніх справ зняло з розшуку колишнього голову правління АТ "Укртранснафта" Олександра Лазорка, про що свідчать дані на сайті МВС.

Про це повідомляє enkorr.

Лазорко був оголошений в розшук у вересні 2015 року з ініціативи Служби безпеки України. Йому інкримінували привласнення майна в особливо великих розмірах, що передбачало покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 7 до 12 років.

Правоохоронці підозрювали Лазорко за чотирма епізодами: незаконна викачка технологічної нафти з магістральних нафтопроводів; підписання протиправних і антидержавних угод на зберігання нафти зі структурами "Привату"; незаконні (надмірні) витрати на страхування в ПАТ "Укртранснафта"; резервування нафтопроводу Кременчук-Одеса компанією "Синтез Ойл" (пов'язана з "Приватом").

Після оголошення в національний розшук, колишній глава "Укртранснафти" оселився в Лондоні і намагався через українські суди домогтися відновлення на посаді. У грудні 2015 року МВС повідомило, що передало запит на Лазорко в Інтерпол, але чи був він в результаті оголошений в міжнародний розшук з відкритих джерел невідомо.

У квітні 2018 року Лазорко на кілька днів був знятий з розшуку, але після резонансу в ЗМІ його картка знову з'явилася в базі осіб, які переховуються від правоохоронних органів.

Лазорко очолював "Укртранснафту" з 2009 по 2015 роки. Раніше він керував підприємствами групи "Приват" - Дрогобицьким і Надвірнянським НПЗ.

19 березня 2015 року Наглядова рада "Укртранснафти" вирішила усунути його від виконання обов'язків. Основною причиною послужили маніпуляції з викачування технологічної нафти і її розміщенням на зберіганні на заводах групи "Приват" у Надвірній, Дрогобичі і Кременчуці. У 2015 році компанія платила за зберігання близько 2,5 млн грн в день. За проект викачування технологічної нафти Ігор Коломойський пропонував нагородити Лазорко орденом.

Лідера "Привату" Ігоря Коломойського і главу МВС Арсена Авакова пов'язують хороші відносини, про що вони неодноразово публічно заявляли.

"Я, наприклад, добре ставлюся до Коломойського як до людини, і не приховую цього. Мені цікаво з ним поговорити, обговорити різні теми, він дивно начитана людина, зі своєрідним почуттям гумору ...", - розповів в інтерв'ю ZN.ua Арсен Аваков.

"Ми з Аваковим не приховуємо, що у нас з ним хороші стосунки. Більш ніж хороші ... Ми з ним спільники. Це більше, ніж дружба", - зізнавався раніше в інтерв'ю LB.ua Ігор Коломойський.

Як повідомляв "Апостроф", Коломойський готується до переділу енергетичного ринку в Україні.

Новости партнеров

Загрузка...