Знизити ціни на електроенергію для побутових споживачів внаслідок зміни ПСО - це віддати гроші державних підприємств Ігорю Коломойському.
Про це написав екс-голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг Дмитро Вовк на своїй сторінці в Facebook, коментуючи заяву Андрія Геруса, що зниження цін на електроенергію для побутових споживачів поверне в економіку 18 млрд грн на рік, пишуть "Українські новини".
"Представник Коломойського при Уряді заявив: "зниження цін на електроенергію дасть економіці України 18 млрд". Що приховав він в заяві? Зазначені 18 млрд забирають у державних компаній, а от зниження цін на електроенергію отримує його "роботодавець" - майже 30% промислового споживання група Приват. Хоче змусити ще й приватні компанії субсидувати Приват (неформальна бізнес-груп "Приват", контрольована І. Коломойським - ред.) за прикладом державних", - написав Вовк.
На думку екс-глави НКРЕКП цим рішенням Ігорю Коломойському фактично віддадуть 18 млрд грн замість того, щоб інвестувати їх в економіку.
"Забрали у держави 18 млрд грн і віддали Коломойському, а не економіці", - констатував Вовк.
21 серпня Кабінет Міністрів прийняв постанову про покладання спеціальних обов'язків на ринку електроенергії. Згідно з рішенням уряду, 35% електроенергії, яку виробляє підприємство "Укргідроенерго", буде продаватися за спеціальними зобов'язаннями, замість 20% як раніше. Представник президента в уряді Андрій Герус 22 серпня заявив, що внесені Кабінетом Міністрів зміни до положення про покладання спеціальних зобов'язань дозволять знизити ціни на електроенергію для побутових споживачів на 10-11% з 1 вересня і повертають в економіку близько 18 млрд грн на рік.
У 2018 році "Нікопольський завод феросплавів" і "Запорізький завод феросплавів" спожили 5,2 млрд кВт-год електроенергії, що становить 10% усього споживання електроенергії промисловістю України. Питома вага витрат на електроенергію в собівартості продукції "Нікопольського заводу феросплавів" і "Запорізького заводу феросплавів" складає близько 50%.
Нагадаємо, "Нікопольський завод феросплавів", "Запорізький завод феросплавів", "Покровський ГЗК", "Марганецький ГЗК" і "Дніпроазот", контрольовані Коломойським, за допомогою акцій протесту домоглися рішення Окружного адміністративного суду м.Києва, який встановлює пільгові тарифи на передачу електроенергії для цих підприємств.