У четвер, 22 липня, в Києві після реконструкції відкрили приватизований Центральний автовокзал.
Про це повідомила пресслужба компанії "Укрпас", яка управляє автовокзалом і ще 23 автостанціями в Києві і області.
За словами директора компанії Максима Скляренка, її мета - побудувати в Україні сучасний автостанційний бізнес з сервісом європейського рівня.
"Ми перетворили Центральний автовокзал Києва в сучасний транспортний хаб, фактично "аеропорт для автобусів", де пасажирам комфортно і безпечно, є магазини, фудкорт, готель. Ми повністю змінили бізнес-модель, забезпечили прозорі умови роботи для перевізників і запустили онлайн-сервіс по продажу квитків. А найближчим часом запропонуємо пакет IT-рішень з управління бізнесом для перевізників", - розповів Скляренко.
За його словами, в модернізацію Центрального автовокзалу вклали 100 мільйонів гривень, ще 20 інвестували в розробку IT-рішень: омніканального сервісу з продажу квитків і автостанційного рішення, яке включає автоматизацію процесів, диспетчеризацію, інтегровану базу даних рейсів, обмін даними з перевізниками та іншими автостанціями. "Укрпас" запустив онлайн-маркетплейс, де можна купити квитки на рейси офіційних перевізників по Україні та Європі. У розвиток IT-складової в найближчий рік інвестори планують вкласти ще 70 млн гривень.
Зараз на оновленому Центральному автовокзалі збільшили кількість платформ з 12 до 30, створили комфортні зали очікування і фудкорт, встановили ескалатори, ліфти і пандуси, зробили кімнату матері і дитини і готель на 34 номери.
Для безпеки пасажирів з 1 жовтня вхід на платформи буде обмежений. Потрапити можна буде тільки з посадкового талону з QR-кодом - він дійсний для пасажирів і супроводжуючих.
Директор "Укрпас" також зазначив, що для подальшого розвитку галузі необхідні законодавчі зміни, які відновлять регулювання роботи автостанцій і підштовхнуть реформу пасажирських перевезень.
Такі зміни, за словами Скляренко, посприяють залученню інвестицій в інфраструктуру, оновлення автобусних парків і більш комфортні та безпечні подорожі для українців.
Київський центральний автовокзал і ще 23 станції в столиці і області були приватизовані в березні 2020. Головний автовокзал Києва реконструювали вперше за 60 років. Розвитком мережі автостанцій займається компанія "Укрпас".