RU  UA

Середа, 6 листопада
  • НБУ:USD 41.05
  • НБУ:EUR 44.40
НБУ:USD  41.05

Новини

5 листопада

Всі новини

Тримати на карті або знімати готівку: експерт розповів, як правильно вчинити з грошима під час війни

В умовах війни багато речей доводиться переосмислювати і, крім іншого, важливо зберегти хоч якусь стабільність у фінансовому плані, оскільки багато українців залишилися без роботи.

Про те, як краще зберігати гроші в умовах воєнного часу та скільки знімати готівку розповідає фінансовий аналітик Олексій Лупоносов, інформує “Сегодня”.

На думку експерта, надійно завжди мати готівку в кишені. Оскільки в деяких містах, особливо тих, де ведуться інтенсивні бойові дії, термінал може просто не працювати, а за готівку завжди можна щось купити.

"Особливо це стосується прифронтових зон. Люди справді повинні знімати готівку в прифронтових містах. Адже якщо вони є в кишені, ви принаймні можете щось купити (мають на увазі екстрені ситуації. – Ред.)", — каже експерт.

В інших випадках, особливо якщо людина впевнена в подальшому перебування в країні свої заощадження краще зберігати на банківській карті. По-перше, мережі супермаркетів, АЗС тощо оснащені терміналами, що дозволяє розрахуватися безготівковим способом. Подібні рекомендації дає і Нацбанк, оскільки таким чином ви мінімізуєте загрозу небезпеці людям, які поповнюють банкомати.

Те саме стосується і людей, які виїжджають за кордон. Через великий наплив біженців у багатьох країнах, що їх приймають, спостерігається проблема з обміном гривні на місцеву валюту.

"Нашої валюти вже забагато в тій же Польщі, Словаччині. Вже кажуть: не треба нам цієї гривні! Так що поміняти на валюту тієї країни, в яку ви приїхали, буде украй важко. З банківською картою вам буде простіше - як розрахуватися, так і здійснити конвертацію валюти", - каже експерт.

Раніше ми писали, як працюють картки ПриватБанку за межами України та чи є обмеження.