Вже три роки українським споживачам "блакитного палива" регулярно приносять дві платіжки - за сам, власне, газ та доставку до будинку, але іноді приходить й третій "папірець".
Ресурс "ГазПравда" пояснює, що саме входить у третю платіжку за газ.
У третій "квитанції" нараховується плата за техобслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання. Воно здійснюється лише, коли мешканці самі укладають договори на огляд мереж.
Читайте: Тарифи на газ з 1 листопада: де і скільки зараз треба платити
Один раз на рік спеціалісти повинні здійснювати візуальний огляд газопроводів, перевірити наявності вільного доступу до них, стану пофарбування і кріплень газопроводу, наявності футлярів в місцях прокладання через зовнішні і внутрішні конструкції будинку, стану ущільнення міжтрубного простору, очищають його від бруду та відновлюють його, якщо необхідно.
У багатоквартирних будинках до початку та після закінчення опалювального сезону здійснюється перевірка на герметичність з’єднань газопроводів та газового обладнання. У приватних будинках така опція здійснюється раз на рік.
Один раз на 3 роки, в міжопалювальний період, у багатоповерхівках випробовують на щільність під певним тиском ділянки газопроводів. У приватних будинках та квартирах такі випробування здійснюються лише коли ппротяжність внутрішнього газопроводу становить більше 5 м.
Один раз на рік перевіряється працездатність запірних пристроїв, установлених на газопроводах. Здійснюється їх очищення від залишків корозії й мастила. Також не рідше одного разу на рік здійснюється ТО газового обладнання та перевірка наявності тяги в димових та вентиляційних каналах.
Варто зазначити, що тарифи на цю послугу не встановлені, але НКРЕКП щороку встановлює для операторів ГРМ граничні рівні вартості виконання видів робіт та послуг з ТО ВБСГ у багатоквартирних будинках.
Нагадаємо, раніше у Нафтогазі пояснили, чому в платіжках за газ приходять завищені суми.
- Вас може зацікавити:
Українці помилково платять за газ на неправильний рахунок: як повернути гроші
Субсидії на оплату газу: сім категорій, які мають право на пільги
На газі можна зекономити: як українцям зменшити платіжки за комуналку