RU  UA

Середа, 22 січня
  • НБУ:USD 41.90
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.90

Новини

21 січня

Всі новини

Страйк на кордонах: скільки втратить економіка України і що обіцяють заблокованим водіям

Федерація роботодавців України разом з Асоціацією міжнародних автомобільних перевізників України направила офіційне звернення до президента України Володимира Зеленського та президента Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн.

Про це повідомляє ФРУ.

Зазначається, що ситуація з блокуванням пунктів пропуску носить надзвичайно небезпечні наслідки для економіки та національної безпеки України. Адже водії знаходяться без елементарної допомоги з боку Червоного Хреста та інших організацій, вже зафіксовано 2 смертельних випадки та загроза перевезенням, від яких прямо залежить національна безпека країни.

Читайте: Блокада польського кордону: у чергах помер ще один українець

За попередніми розрахунками, орієнтовні прямі втрати економіки України від блокування низки пунктів пропуску на польсько-українському кордоні вже складають понад 400 млн. євро.

Якщо рахувати непрямі втрати на кшталт штрафів та неустойки щодо українських експортерів за зриви контрактних зобов’язань, відмова від укладання контрактів з українськими контрагентами на новий рік тощо, то вони вимірюються вже мільярдами євро.

Наголошується, що вимоги польських страйкарів мають зухвалий характер та порушують зобов’язання Варшави відповідно до міжнародних договорів, а подекуди є дискримінаційними та є прямим втручанням у внутрішні справи України.

Зазначене блокування стало прикладом для Асоціації міжнародних автомобільних перевізників Польщі, Литви, Чехії, Словаччини та Угорщини, які направили на адресу Урсули фон дер Ляєн Спільну заяву, якою вони ініціюють термінове обговорення питання повернення дозволів для українських перевізників.

Представники українських виробників та перевізників підкреслюють, що Угода між Україною та ЄС про вантажні автомобільні перевезення жодним чином не порушує принципи рівної конкуренції на європейському ринку вантажних автомобільних перевезень, надаючи рівну можливість бездозвільного виконання перевезень між сторонами у двосторонньому та транзитному сполученнях. Натомість перевізники усіх країн ЄС мають право здійснювати перевезення до України без будь-яких дозволів та ліцензій ЄКМТ. Але перевізники з ЄС не ризикують виконувати перевезення до України з огляду на надзвичайно небезпечну ситуацію в країні через військові дії.

"Наслідки блокування кордонів такі значні, що потребують особистого втручання перших осіб держав та взаємодії органів влади на всіх рівнях", - йдеться у повідомленні.

У свою чергу Україна, як повідомив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач, збирається евакуювати водіїв, які виявлять таке бажання, оскільки час на погодження компромісів вже вичерпався.

Читайте: Блокада кордону з Україною: депутат від партії Туска підтримав страйкарів

"Зараз наші водії при мінусовій температурі потерпають від дій кількох людей, що заблокували кордон за згоди місцевої влади. Ми кілька разів порушували питання на робочому та офіційних рівнях щодо харчування, чергування швидких, пожежних машин, належних санітарних умов – цього всього немає", - зазначив посадовець, додавши, що натомість місцева влада лише погоджує продовження протестів.

Сергій Деркач зазначив, що Україна запропонувала низку компромісів, але, за його словами, домовитись про щось можливо лише тоді, коли є бажання не лише блокувати кордон.

Нагадаємо, що Україна надсилала Польщі офіційну ноту з наполегливим проханням не допустити обмеження польськими перевізниками руху вантажівок через кордон.

  • Вас зацікавить:

Блокада кордону із Польщею: у черзі помер водій-українець, відео

Тисячі українських фур застрягли у чергах: нічні кадри страйку на кордоні з Польщею

Блокада кордону з Україною: польські перевізники повністю перекрили рух на двох пунктах пропуску