RU  UA

Неділя, 22 грудня
  • НБУ:USD 41.55
  • НБУ:EUR 43.25
НБУ:USD  41.55

Новини

22 грудня

21 грудня

Всі новини

В Україні стрімко росте в ціні земля, прості фермери вже почали бити тривогу

Допуск юридичних осіб на ринок землі в Україні, який дозволений з початку 2024 року, вже призвів до зростання цін на земельні ділянки.

Про це йдеться в матеріалі "Апострофа".

Як відомо, цього року в Україні розпочався другий етап земельної реформи, і тепер до ринку землі допущені юридичні особи, а максимальний розмір ділянки, якою може володіти одна особа, збільшено в 100 разів - зі 100 гектарів до 10 тисяч гектарів.

Дозвіл юрособам купувати землю вже впливає на ринок. За даними "KSE Агроцентр", на початку нинішнього року вартість землі зросла на 13,3% і склала в середньому 41,6 тисячі гривень за гектар, що є найбільш різким ціновим стрибком за весь час роботи земельного ринку в Україні з 1 липня 2021 року.

"Причому ми бачимо, що після значного збільшення в січні ціна не відкотилася назад і в лютому залишилася на тому ж рівні. Це говорить про те, що на ринку дійсно відбулися системні зміни, пов’язані з приходом на нього юридичних осіб. Також ми бачимо збільшення площі землі, що знаходиться в обігу, на 50-60% порівняно з тим же періодом минулого року", - сказав в коментарі для "Апострофа" аналітик Центру досліджень продовольства і землекористування Київської школи економіки Роман Нейтер.

Читайте також: На Кубань та Бєлгород: чому Зеленський згадав про історичні українські землі

Також, за словами експерта, частка угод купівлі-продажу землі, які укладають юридичні особи, досить швидко зростає. Якщо в січні на них припадало близько 10% від загальної кількості, то в лютому - уже 15-16%.

Все це бентежить простих фермерів, які побоюються, що в недалекому майбутньому великі агрохолдинги скуплять всю землю.

Цей процес може активізуватися після закінчення військових дій.

"Великі підприємства, які володіють значними фінансовими ресурсами, зможуть досить швидко зайти на ринок. Водночас малий та середній бізнес буде перебувати в глибокій кризі, для виходу з якої йому можуть знадобитися роки", - заявив "Апострофу" заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук.

Більше читайте в матеріалі "Апострофа": Гектари за безцінь: чи збережуть українці землю від іноземних посягань

  • Вас може зацікавити:

Українські біженці змусили європейців купувати гречку, - заступник міністра агрополітики

Другий етап земельної реформи викликає невдоволення серед українців — опитування

Вижити за будь-яку ціну: економічний прогноз на 2024 рік