Президент США Дональд Трамп висловився щодо падіння американського фондового ринку, що спричинили раніше впроваджені ним мита. Заявив, що не хотів цього, але "але іноді доводиться приймати ліки, щоб щось виправити".
На цю заяву Трампа про "ліки" відреагував український фінансист та блогер Сергій Фурса.
Він пише: "А кровава різня бензопилою на ринках продовжується і сьогодні. Прям дуже кровава. І Трамп твітить, уперто, як невизнаний геній. «Колись всі зрозуміють»…. Впертість? Чи відчай? Чи просто дурість? Чи то все Байден… Ох уж ці попєрєднікі".
Президент США заявив, що не навмисно спровокував падіння американського фондового ринку. На борту літака Air Force One 6 квітня американський лідер сказав журналістам:
"Я не хочу, щоб щось падало, але іноді доводиться приймати ліки, щоб щось виправити".
Він також наголосив, що запровадив мита на імпорт товарів у США через дефіцит торгового балансу з Китаєм: "Ми повинні вирішити проблему дефіциту торгового балансу з Китаєм. У нас трильйонний торговий дефіцит із Китаєм, сотні мільярдів доларів на рік ми втрачаємо в торгівлі з Китаєм. І поки ми не вирішимо цю проблему, я не збираюся укладати угоду. Я готовий мати справу з Китаєм, але вони повинні вирішити проблему свого профіциту".
Народний депутат Ярослав Железняк опублікував свіжий огляд ринків. Зауважує на трьох причинах явища:
"Ну ось хвиля від «торгівельної війни» Трампа дійшла вже до ринків. Насправді, тут три причини. Багато країн, зокрема Китай, вводять тарифи у відповідь. Дуже сильно збільшились прогнози на рецесію у США. Goldman Sachs вже підняв ризик рецесії у США з 35% до 45%. А Polymarket дає 64% вже, що вона буде у 2025. Самі Штати заявили, що не будуть переглядати тарифи".
Він додав відповідні скриншоти того, яке падіння спостерігається серед індексів, сировини, валют та криптовалют.
"Юань — найслабший з грудня (7.19/$)", - окремо підкреслив Железняк.
"За два дні з ринку зникло 5 трлн $ — і це не метафора. Таких падінь було лише чотири рази за 85 років", - наголошує він.
Крім того, індекс Токійської біржі Nikkei 225 відкрився різким падінням приблизно на 8% у перші 20 хвилин торгів. Про це пише DW. Наразі показник вирівнявся до 31 560 пунктів (-6,5%), але продовжує коливатися.
Індекс фондового ринку Південної Кореї KOSPI впав приблизно на 5%, Гонконгської фондової біржі Hang Seng - приблизно на 9%, а Шанхайської біржі SSE Composite - більш ніж на 5%. Такий обвал фіксували після того, як Пекін оголосив про введення у відповідь 34-відсоткових мит на імпорт зі США, починаючи з 10 квітня.
Але Європа, у відповідь на мита американського лідера, заявила про підготовку першого пакета "відповіді". Країни Євросоюзу, ймовірно, схвалять перший пакет контрзаходів на імпорт американських товарів на суму до 28 мільярдів доларів. Про це писало агентство Reuters.
"Європейська комісія, яка координує торговельну політику ЄС, запропонує членам пізно ввечері в понеділок список американських товарів, на які будуть накладені додаткові мита у відповідь на тарифи Трампа на сталь і алюміній, але не на інші "взаємні" мита. Він включатиме американське м'ясо, злаки, вино, деревину та одяг, а також жувальну гумку, зубну нитку, пилососи та туалетний папір", - йдеться в матеріалі.
Одним із продуктів, який привернув до себе більше уваги і виявив розбіжності в блоці, є бурбон. Комісія пропонує 50% мита, що спонукало Трампа пригрозити 200% контрмитом на алкогольні напої ЄС. Тому експортери вина - Франція та Італія - висловили стурбованість щодо цього кроку.
Також "Апостроф" розповідав, як у Трампа пояснили рішення не запроваджувати мита щодо Росії.