У Комітеті Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики перелічили ключові проблеми ідеї президента Сполучених Штатів Дональда Трампа повернути виробництво товарів до США після введення нових тарифів для низки країн.
Про це повідомив заступник голови профільного комітету, нардеп Ярослав Желєзняк у Telegram.
Він зазначив, що Трамп закликав бізнес перенести виробництво у США, однак підприємства зіткнуться з довготривалими труднощами.
"Трамп закликав бізнес переносити виробництво у США… Мені справді цікаво, як воно у них має спрацювати. По-перше, це ж довго...", - повідомив нардеп.
Так, за його словами, відповідна процедура для заводу забере щонайменше 2-3 роки.
Окрім того, сировина надходитиме надалі з митом. Хоч ринок США великий, але буде обмежений лише цією країною.
Також буде складністю вартість робочої сили, адже робота працівників у Вʼєтнамі обходиться значно дешевше, ніж буде у США.
"Ну і останнє, бізнес інвестує, коли є якась стабільність. А тут очевидно, що будь-яка зміна адміністрації на демократичну чи навіть "розділений уряд" можуть в один день всі ці мита відкатати. Та і рецесія вже дуже очікувана… Але це теорія, подивимось скоро на практику…", - повідомив Железняк.
Як відомо, 2 квітня президент США узаконив запровадження мит на імпорт товарів із більш ніж 180 країн. Відповідний крок пояснив потребою в реакції на "несправедливі тарифи", які інші країни застосовують щодо американських товарів.
Зокрема, левова частка моделей iPhone виробляється в Китаї, на імпорт якого наклали найвище мито. Після цього Трамп порадив перенести виготовлення iPhone у США.
За оцінками аналітиків, споживчі товари, такі як iPhone, можуть злетіти в ціні до 40%, якщо Apple перекладе витрати на споживачів.
Як писав "Апостроф", США запровадили мита на товари практично з усіх країн світу. Для України, як і для багатьох інших, тариф складе 10%, а ось для Китаю ставка встановлена на рівні 34%, а для В'єтнаму – взагалі 46%.