RU  UA

Неділя, 22 грудня
  • НБУ:USD 41.55
  • НБУ:EUR 43.25
НБУ:USD  41.55
Валютний ринок

Новини

22 грудня

Всі новини

Чому долар в Україні почав дешевшати, незважаючи на кризу: головні причини

Курс долара в Україні, всупереч прогнозам, не росте, а навіть демонструє зниження.

Про причини цього говориться в матеріалі "Апострофа".

"На даний момент за рахунок професійної політики НБУ і Мінфіну, яка була проведена в 2017-2020 роках, ми маємо результат у вигляді стабільної банківської системи та, як наслідок, більш стабільної ситуації у фінансовій системі країни", - пояснив аналітик інвестиційної компанії "Альпарі" Максим Пархоменко.

Ще одним фактором стабільної гривні є те, що Національний банк поки не проводить емісію гривні для наповнення бюджету, що дозволяє стримувати інфляцію і розгойдування гривні.

Ситуація на світових ринках також сприятлива.

"Посилюються темпи відновлення ринків, що розвиваються (а Україна якраз до таких належить, -" Апостроф "), що дозволяє рости і нашій гривні", - додав Пархоменко.

З тим, що курс багато в чому відображає ситуацію з торговим сальдо України, згоден і інвестиційний банкір і фінансовий аналітик Сергій Фурса. Він зазначив, що зараз значно скоротився імпорт, при тому, що експорт майже не зменшився.

"Тут нам допомагає те, що ми - сировинний придаток і, як раніше, женемо сировину. По металу - трохи менше, але корекція з експорту не настільки серйозна, як з імпорту", - пояснив експерт.

При цьому нинішня ситуація в корені відрізняється від того, що було під час кризи 2008 року. Тоді, нагадаємо, валютний курс обвалився удвічі з 5 гривень/долар до 10 гривень/долар, після чого через якийсь час відбулася корекція до 8 гривень/долар.

У 2008 році обвал гривні вдарив по споживчому попиту, і це призвело до скорочення імпорту, зазначив Фурса: "Зараз же все не так - імпорт стиснувся без падіння курсу. Тому що у нас карантин".

Крім того, у людей стало елементарно менше вільних грошей - адже під час карантину велика кількість підприємств простоює, працівників звільняють або відправляють у неоплачувані відпустки. А ті, кого криза безпосередньо ще не торкнулася, витрачає гроші з великою обережністю.

Читайте детальніше в матеріалі "Апострофа": За державу прикро: як курс долара позбавляє Україну доходів.