RU  UA

Субота, 21 грудня
  • НБУ:USD 41.55
  • НБУ:EUR 43.25
НБУ:USD  41.55
Валютний ринок

Новини

21 грудня

20 грудня

19 грудня

Всі новини

Курс гривні у липні: що впливатиме на нього

В Україні формування динаміки курсу валют на готівковому ринку в липні залежатиме від експорту, попиту на "військові" облігації та міжнародної допомоги.

Про це розповів фінансовий аналітик Андрій Гойлов, пише видання "Сегодня".

За його словами, через блокаду українських портів щомісяця майже на 50% нарощуються обсяги експорту зерна із західних кордонів. Якби врожай попереднього року не потрібно було терміново експортувати, країна могла б скоро вийти на середньомісячний довоєнний об'єм. А збиральна кампанія, яка вже назріває, створює додаткові труднощі.

Також через втрату підприємств на Донбасі можуть знизитися обсяги експорту металургійної продукції.

Після підвищення Національним банком облікової ставки, військові облігації стали фактично збитковими для інвесторів, тому їх основним покупцем є НБУ. З огляду на все, регулятору доводиться проводити емісію гривні, а це означає її суттєву девальвацію, якщо Нацбанк відпустить курс долара, який стримує з кінця лютого 2022 року.

"По суті, це обсяг "надрукованої" гривні, який може призвести до її ослаблення щодо іноземних валют у разі скасування фіксованого курсу їхнього обміну", - наголошує він.

Фактично єдиною основою стабільності фінансової системи залишається допомога міжнародної спільноти, однак це не означає, що вона надходитиме вічно.

"Для покриття дефіциту держбюджету поточних доходів явно недостатньо, а додаткова емісія гривні призведе до її девальвації та зростання інфляції. Поки що НБУ вдається утримувати ситуацію під контролем завдяки міжнародній фінансовій допомозі, проте ця ситуація не може тривати нескінченно", - додає фінансовий аналітик.

Нагадаємо, що у четвер, 30 червня, готівковий курс долара в українських банках зупинився на середньому рівні 35,15 гривні за долар при покупці (+5 копійок). Тоді як продають валюту в банках по 35,65 гривні за долар (– 5 копійок).