RU  UA

Пʼятниця, 17 травня
  • НБУ:USD 39.30
  • НБУ:EUR 42.45
НБУ:USD  39.30
Енергетика

Допомогти Збройним Силам України! Посилання для переказів

Новини

17 травня

16 травня

Всі новини

Як заощаджувати електроенергію в будинку: названо шість способів

Українці можуть раціонально користуватись побутовими приладами, що дозволить заощаджувати гроші при сплаті електроенергії.

Про це попереджає прес-служба "Київтеплоенерго".

У компанії нагадують, що на українців чекає важкий опалювальний сезон, тому важливо заощаджувати електроенергію, яка генерується за допомогою природного газу.

В "Київтеплоенерго" зазначили, що існує шість способів раціонального користування побутовими приладами, які допоможуть громадянам зекономити не тільки енергію, але й власні гроші.

Як заощаджувати електроенергію в будинку - шість способів

  • холодильник треба ставити подалі від плити та радіаторів. Через високу температуру збільшується навантаження на компресор, а це призводить до використання більшої кількості електроенергії та до зменшення строку служби приладу. Експерти нагадують, що ідстань від холодильника до стіни має становити не менше 5 см, оскільки неправильне розташування призводить до споживання на 30% більше електроенергії
  • пральну машину завантажуйте на дозволений максимум, бо при частковому завантаженні прилад використовує таку саму кількість енергії, як при повному. 90% енергії йде на нагрівання води, тому треба правильно обирати температуру прання
  • в електрочайнику кип'ятіть лише необхідну кількість води та регулярно очищуйте його від накипу. Це дозволить вам підвищити теплопровідність та зменшить споживання електроенергії.
  • прасування розпочинайте з тих речей, які потребують нижчої температури, після чого варто додавати температуру та продовжувати прасувати інші речі
  • бойлер необхідно налаштувати на оптимальну температуру, оскільки зависока призведе до збільшення використання енергії та додаткового навантаження на прилад. Не треба вимикати бойлер із мережі, адже на підтримку температури витрачається менше енергії, ніж на нагрівання з нуля.
  • під час приготування їжі на електроплиті треба користуватися посудом з кришкою. Страва приготується швидше, а електроенергії буде спожито менше.

У компанії також зазначають, що заощаджувати на електроенергії також можна, якщо усі побутові прилади змінити на економні з класом енергоефективності А, А+, А++ або А+++.

Раніше ми розповідали, як українцям пережити можливий блекаут.