RU  UA

Субота, 4 травня
  • НБУ:USD 39.25
  • НБУ:EUR 41.90
НБУ:USD  39.25
Регуляторна політика

Допомогти Збройним Силам України! Посилання для переказів

Новини

4 травня

Всі новини

Експерти розкритикували пропозицію Вітренка відмовитись від ринку газу

Повернення регулювання цін на газ відкине Україну на кілька кроків назад в реалізації енергореформи і зруйнує співпрацю з МВФ.

Таку думку висловили експерти, коментуючи заяву в.о. міністра енергетики Юрія Вітренка щодо забезпечення зниження ціни на газ для населення.

"Юрій Вітренко уже заявив, що уряд планує ухвалити постанову про скасування ринку газу в Україні. Тобто, тепер ціна на газ буде знову як і півроку тому (до 1 серпня 2020) регульованою або фіксованою. Але проект постанови Кабміну - це чистої води самодіяльність Міненерго та уряду і особисто Вітренка", - написав член спостережної ради Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук в Facebook.

За його словами, проект рішення уряду не відповідає закону "Про ринок природного газу", де прописані порядок встановлення ПСО (соціальна низька ціна) і порядок захисту вразливих споживачів. Він зазначив, що це рішення не узгоджено з Секретаріатом Енергетичного співтовариства щодо реформування енергоринку і протирічить підписаному урядом Меморандуму про співпрацю з МВФ.

"Щось я не чув, щоб Україна офіційно відмовилась від виконання зобов’язання щодо скасування ПСО, яке прописане у меморандумі з МВФ 2 червня 2020. У МВФ чудово розуміють, що така ініціатива про повернення ПСО приведе до росту боргів на внутрішньому ринку газу", - написав Корольчук. І наголосив, що наслідком рішення стане заморожування роботи з МВФ.

Інвестаналітик Сергій Фурса вважає, що скасування ринку газу зупинить співпрацю України з МВФ: "Президент особисто очолив боротьбу з ринком газу. Президент особисто очолив боротьбу з реформами. Президент особисто очолив руйнацію співпраці з МВФ", - зазначив Фурса.

Координаторка житлово-комунальних та енергетичних програм ГМ "Опора" Тетяна Бойко зазначила, що повернення регулювання цін на газ вб’є ринок газу, який почав працювати.

"Найгірше, що можна зробити - убити паростки роздрібного ринку газу для населення. Повернення до регульованої ціни і для когось такого жаданого ПСО відкине країну на кілька років назад. Довіра - птах сполоханий, втече надовго. А під гаслом "дешевий газ народу" олігархи далі будуть обкрадати Україну", - написала Бойко у Facebook.

Під час енергетичної наради у президента 11 січня в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко представив попередній план із суттєвого зниження тарифів на газ та встановлення ціни, яка була б справедливою з точки зору споживача.

Ринок газу для населення почав працювати в Україні з 1 серпня 2020, завдяки чому домогосподарства можуть вільно міняти газового постачальника. Раніше за ініціативи Юрія Вітренка з 1 січня 2021 уряд збільшив тариф на електроенергію для населення - було скасовано пільговий тариф на перші 100 кВт*год, за весь обсяг спожитої електроенергії побутові споживачі платитимуть за єдиним тарифом - 1,68 грн / кВт*год.