RU  UA  EN

Субота, 24 серпня
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
24.95
Політика

Читайте нас у Telegram-каналі

Новини

24 серпня

23 серпня

Всі новини

Новости партнеров

Загрузка...

В'ятрович пояснив, чому Дніпропетровську область перейменують в Січеславську

Наміри перейменувати Дніпропетровську область в Січеславську пов'язані з історичним минулим цього регіону.

Про це "Апострофу" розповів директор Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович.

За його словами, перейменувати область саме в Січеславську, а не в Дніпровську запропонували представники громадськості.

"Ми вирішили їх підтримати, зважаючи на те, що це повернення до однієї з найбільш відомих сторінок української історії – історії січей, Запорозької Січі. Ми знаємо, що на території теперішньої Дніпропетровської області було п’ять з восьми січей українського козацтва. Відповідно, це пояснює, чому саме цю область ми перейменовуємо на Січеславську. Крім того, назва "Січеслав" неофіційно використовувалася щодо теперішнього міста Дніпра в роки української революції у 1917-1921 роках. Також елементом герба теперішньої Дніпропетровської області є козацтво, що також апелює до козацької історії. Ми вважаємо, що назва "Січеславська область" підкреслить історичну долю цього регіону", - пояснив В'ятрович.

Також історик нагадав, що в Україні вже є прецеденти, коли назва області не збігається з назвою обласного центру: центром Волинської області є Луцьк, а центром Закарпатської - Ужгород.

Більше читайте в матеріалі "Апострофа": Залишилося кілька кроків: В'ятрович про завершення боротьби з комунізмом в Україні.

Новости партнеров

Загрузка...