RU  UA  EN

Субота, 24 серпня
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
24.95
Політика

Читайте нас у Telegram-каналі

Новости партнеров

Загрузка...

Потраплять в рай: в Україні пояснили, в чому реальна небезпека Путіна

Заяви президента Росії Володимира Путіна на Валдайській форумі, як людини, яка "дійсно контролює ядерну кнопку" не варто недооцінювати.

Про це в інтерв'ю "Апострофу" заявив співдиректор програм з питань зовнішньої політики і міжнародної безпеки "Центру Разумкова", колишній перший помічник міністра оборони України Олексій Мельник.

"Якби такі заяви звучали з вуст Жириновського, то можна було б посміятися, покрутити пальцем біля скроні. Але ми почули слова з вуст людини, яка дійсно контролює ядерну кнопку. Відмінність сьогоднішньої ситуації від часів Радянського Союзу полягає в тому, що там була певна система страхування, тобто певні стримуючі фактори з боку партійного керівництва або військового командування. Сьогодні, виходячи з того, що Путін може одноосібно приймати рішення (щодо ядерної кнопки), його слова викликають величезну занепокоєнність. Тим більше, що це далеко не перша подібна заява президента Росії. Це вже не дзвінок, а величезний дзвін для керівництва головних світових гравців - США, європейських держав. Тому що є всі підстави вважати, що всі ми маємо справу з психічно хворою людиною. І ці заяви - не тільки слова. Це вписується в ту політику, яку Росія проводить останні 5 років. Це нагнітання мілітаризму і самоізоляція", - упевнений він.

За словами Мельника, небезпека таких заяв полягає ще і в тому, що їх наслідки оцінити досить складно.

"І є всі підстави вважати, що немає адекватної оцінки небезпеки, що виходить від можливого застосування ядерної зброї. Якщо раніше вся система ядерного стримування як раз була заснована на гарантії взаємного знищення, і у сторін був стимул до ініціатив, міжнародних угод, контролю за ядерною зброєю, то сьогодні Кремль демонструє, що психологічного бар'єру немає. Домовитися до того, що росіяни потраплять в рай, що всі росіяни готові загинути - це дуже страшні заяви", - додає експерт.

Детальніше про це читайте в матеріалі "Апострофа": Рай для Путіна: чому США і Європа повинні відповісти на загрози глави Кремля.

Новости партнеров

Загрузка...