11 березня Рада нацбезпеки і оборони України схвалила проект стратегії деокупації і реінтеграції півострова Крим. З тих пір, як Росія анексувала Крим пройшло вже сім років.
Як Зеленський планує повернути Крим: нова стратегія деокупації
Питання про те, чому дана стратегія з'явилася тільки зараз, з'ясовували журналісти "Апострофу".
Нарешті в РНБО було піднято питання про затвердження стратегії деокупації і визначено його основні напрямки.
"Проект стратегії деокупації і реінтеграції тимчасово окупованого Росією Криму є першим фундаментальним документом з часів окупації Кримського півострова, який дає чіткий путівник, яким чином Україна буде рухатися в питаннях деокупації Криму," - заявив Данилов.
Зрозуміло, багато хто задається питанням, чому попередня влада зволікала з цим питанням. Адже воно завжди гостро стояло, з самого 2014 року. А постійний представник президента України в АР Крим в 2017-2018 роках Борис Бабин, зміг знайти лише одне раціональне пояснення того, чому стратегія деокупації з'явилася так пізно. На його думку попереднє керівництво країни просто не могло або ж не хотіло приймати подібні документи, в силу певних причин.
"Можливо, у нового керівництва країни немає тих зобов'язань, якихось домовленостей, або якихось страхів. Коли я був постійним представником президента України в Криму, то, як тільки мене призначили на посаду, я став готувати план невідкладних заходів, пов'язаних з російською агресією в Криму. Документ був відправлений президенту Порошенко, главі Адміністрації Президента, але на нього не було жодної відповіді взагалі, тільки мовчання. Після цього мені було абсолютно очевидно, що є слова і публічні красиві заяви - це одна сторона, а друга - це реальність управлінських рішень і нормативних актів, яка є дещо іншою. Ось таке "роздвоєння реальності" - воно мало місце бути", - розповів Борис Бабин.
Як писав "Апостроф" раніше, Путін назвав причину окупації Криму .