Підбираючи кадри, новий куратор окупованих територій Сергій Кирієнко використовує політику "соціального ліфта" для людей, яким він може довіряти.
Про це "Апострофу" розповів політолог Віталій Кулик.
Він зазначив, що стиль управління процесами Кирієнка суттєво відрізняється від того, що було раніше.
"Він намагається себе позиціонувати як спадкоємець Путіна, але не користується підтримкою "веж" Кремля: силовиків, військових та олігархічного крила, тому є "виносним модулем" для кремлівської архітектури, тому йому потрібно посилитися", - заявив він.
За його словами, таким посиленням має бути доведення власної ефективності на окупованих територіях: саме тому він здійснює роуд-шоу ними, їде то до Маріуполя, то до Мелітополя, то до Бердянська чи Херсона, розповідає, що "Росія тут надовго" - звідси і "концепція" про те, що ці території будуть анексовані, такі меседжі направлені місцевим колаборантам та генералітету.
Під нову парадигму відбувається підбір кадрів. Кирієнко приходить не сам, маючи певний карт-бланш від Путіна на власну кадрову політику на окупованих територіях.
"Тому замість Ананченка там з'являється Віталій Хоценко, який був першим номером програми "лідери Росії", яку очолював сам Кирієнко. "Лавка запасних" велика: через програми Кірієнка пройшло досить багато управлінців та чиновників, тобто це "соціальний ліфт" для людей, вірних особисто Кірієнко, вони прийшли з "Росатому" або з семінарів, якими керував перший заступник голови АП Росії, якого іноді умовно відносять до "щедровітян", звертаючи увагу на поверховість засвоєння основ цієї школи", - висловив думку Кулик.
Він зазначив, що саме Кирієнко був замовником багатьох дослідницьких програм, які розроблялися школою Щедровицького-молодшого з 2010 по 2021 рік. Всі ці речі врешті-решт і виродилися за допомогою Антона Вайна, Кирієнка та Тимофія Сергійцева у рашизм.
Більше читайте у матеріалі "Апострофа": Новий куратор Донбасу з Кремля: з чим пов'язані кадрові перестановки в "ДНР"