На саміті НАТО, який відбудеться 11-12 липня у Вільнюсі, Україні, можливо, запропонують План дій щодо членства у НАТО і допомогу союзників по виконанню цього плану.
Таку думку в ефірі Апостроф TV висловив представник Республіканської партії США Борис Пінкус.
Читайте також: Прийняти не можна кинути: що чекає на Україну на майбутньому саміті НАТО
За його словами, для американців матиме велике значення те, чи поїде президент США Джозеф Байден у Вільнюс.
"Зараз долинають голоси про те, що якщо наступ (контрнаступ ЗСУ - "Апостроф") виявиться невдалим, то президенту Зеленському треба сідати за стіл переговорів. Дуже добре виступив Залужний, який все поставив на місце - не можна вимагати від України швидких успіхів при умові недостатньої допомоги. Тому приїзд Байдена стане сигналом про повну підтримку України до її повної перемоги", - пояснив Пінкус.
Він звернув увагу, що найважливішим питанням для України щодо вступу в НАТО є боротьба з корупцією, і США вже мають плани, як допомогти Україні викорінити це ганебне явище.
"Важливе питання для вступу України в НАТО - корупція. Вже виділені кошти на створення авдиторських груп, які виїдуть на місце, щоб працювати на місцях і відповісти на питання щодо антикорупційних законів і їх впровадження. Майбутні донори хочуть бути впевнені, що єжоден виділений доллар не пропаде і буде використаний на користь народу України", - додав Пінкус.
А щодо доленосного рішення для України, яке може вирішити результат війни і допомогти Україні перемогти Росію, американський політик висловив стриманий оптимізм.
"На саміті НАТО буде скоріше за все Україні запропоновано ПДЧ. І США повинні надати допомогу у його виконанні, в першу чергу, боротьбі з корупцією. Це займе час. Тому ми лобіюємо на цей час укладення прямого договору Україна-США про союзницькі відносини.
Україна дуже важлива для США. На кону саме існування Америки. І це в Америці стали потроху розуміти.
Дуже важливий візит директора ЦРУ в Україну. Всіх цікавить, чи застосує Путін ядерну зброю. Він затиснений в куток. Справи дуже погані. І директор ЦРУ приніс інформацію, що скоріше за все застосування ядерної зброї не планується. Але у нього (Путіна - "Апостроф") в кишені ще останній козир - ЗАЕС. І візит говорить про те, що між Україною і Америкою є координація і Америка гарантує відповідь на теракт на ЗАЕС", - резюмував Пінкус.
Нагадаємо, що президент України Володимир Зеленський та прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо ухвалили декларацію, в якій Оттава підтримала членство України в НАТО.
- Вас також може зацікавити:
Чи зможе Україна вступити до НАТО за спрощеною процедурою: відповідь Байдена вразила всіх
Країна-член НАТО підтримала вступ України до Альянсу: прийнято важливий документ
Європарламент закликав НАТО запросити Україну до Альянсу: як голосували країни ЄС