RU  UA  EN

Субота, 23 листопада
  • НБУ:USD 41.05
  • НБУ:EUR 42.85
НБУ:USD  41.05
Політика

Новини

23 листопада

22 листопада

Всі новини

Візит Блінкена до Києва: що він сказав про допомогу Україні, війну, корупцію та Путіна

14 травня держсекретар Сполучених Штатів Ентоні Блінкен, який прибув з візитом у Київ, розповів про стратегічний успіх України, допомогу міжнародних партнерів та неминучу відповідальність Росії за війну.

Про це йшлося у промові високопосадовця.

Читайте також: Блінкен в Києві зустрівся з Зеленським і зробив заяву про допомогу від США

Передусім, держсекретар США наголосив, що сам факт нападу Росії на Україну було її стратегічною поразкою.

"Напад Путіна на Україну - це стратегічна поразка Росії. З нашою підтримкою український народ може і здобуде своє бачення майбутнього. Це буде вільна, незалежна, демократична країна, повністю інтегрована в євроатлантичний простір", - наголосив він.

Блінкен зауважив, що багато країн не тільки вболівають, а й допомагають українцям. Така боротьба зміцнює безпеку Сполучених Штатів та союзників, оскільки є усвідомлення того, що Володимир Путін, досягнувши в Україні цілей, не зупинився.

"Тому що в історії не було таких випадків, коли автократ би зупинився, захопивши лише частину країни чи якусь одну країну", - заявив він.

При цьому здобуті території супроводжувалися величезними втратами РФ. Водночас у США є чіткий фінансовий та військовий план для того, щоб допомогти Україні міцно стати на ноги. Нагадав, що українці своєю чергою працюють над власною сучасною зброєю. Україна продовжує озброюватися, модернізуючи армію, виробляючи нові види безпілотників, будуючи фортифікації. Припустив, що Україну чекає майбутнє, де вона - експортер озброєнь та може стати прикладом для світу. Все це наблизить країну до НАТО.

"Ви багато чому можете навчити нас", - йдеться в його заяві.

Україна підписала дев'ять безпекових угод, більш ніж 50 країн долучилися до різних збройних коаліцій, отримала 85 млрд доларів на оборону від союзників.

Він наголосив, що Україна "знову стає житницею світу" завдяки системі страхування морських перевезень. ВВП країни за минулий зріс на 5%, а обсяг доходів держави - на 25%, 37 тис. нових компаній були зареєстровані в Україні. Для економічного розвитку необхідно, щоб країни-союзники продовжували постачати засоби захисту, зокрема й протиповітряну оборону як "парасольку" для промисловості країни.

Блінкен додав, що інвесторам потрібне стабільне юридичне середовище, верховенство права та прозорість. У списку є ті реформи, які потрібно здійснити Україні для членства в Євросоюзі.

Зауважив, що в Україні потрібно викорінити корупцію, оскільки досі більшість українців вважають, що в країні один закон працює на простих людей, а інший - для еліт. Тоді як перемога над корупцією дозволить "Україні не бути схожою на Росію". Це дозволить скерувати ресурси на оборонну сферу. Окремо зауважив, що Україна вже за останні роки має певні досягнення, щороку підвищуючись у рейтингу Transparency International.

"Цей захист (від корупції, - Ред.) має бути таким самим сильним, як і на полі бою", - повідомив держсекретар.

Після приєднання України, ЄС зможе користуватися її сильною та динамічною економікою, вважає він.

При цьому країни-союзники мають забезпечити те, щоб РФ заплатила за відбудову України.

"Ми зараз від Конгресу шукаємо можливості арештовувати російські активи і будемо користуватися цією можливістю, і будемо користуватися цими активами для відшкодування тих збитків, які продовжує завдавати Путін. Ми інколи чуємо, що час на стороні Путіна. Що в Росії більше населення, що в Путіна більше бажання кинути на м'ясорубку своїх громадян задля підкорення України. Але Україна уже 20 років не піддається у спробах Путіна підкорити її собі. Путін помиляється, час на стороні України. Із кожним місяцем, робота, яку ми робимо разом, наближає Україну до членства в ЄС і НАТО", - додав Ентоні Блінкен.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що США оголосять про нові партії допомоги Україні.

  • Вас також може зацікавити:

Україна отримає новий пакет допомоги від США: перші деталі

Найбільший з усіх: Україна отримає новий пакет від Британії на 500 млн фунтів

Блінкен їде до Києва: перші подробиці візиту топчиновника США