Верховна Рада України прийняла низку змін до закону про мобілізацію щодо відстрочок від призову на військову службу.
Про зміни у законі розповіли народні депутати Ярослав Железняк, Ірина Геращенко та Олексій Гончаренко.
За словами Железняка, парламент прийняв законопроект про усунення правової невизначеності щодо підстав для надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації тим, чиї близькі родичі загинули або зникли безвісти. В цілому за законопроект проголосувало 304 парламентаря.
За словами Ірини Геращенко, парламент в цілому підтримав зміни до статті 26 Закону України "Про військовий обов’язок та військову службу" щодо відновлення права військовослужбовців на звільнення з військової служби під час дії воєнного стану з причин загибелі або зникнення безвісти їх неповнорідних брата чи сестри.
"Мета- відновити права військовослужбовців на звільненні зі служби за сімейними обставинами, у випадку, якщо їх неповнорідні брати або сестри загинули або зникли безвісти під час захисту України", - зазначила нардеп.
Також Рада надала право на відстрочку цивільним особам, які пройшли полон.
"Я співавтор цього законопроєкту, перший автор - колега Ірина Фріз. Давно добивалися того, щоб у людей, які пройшли полон, було так само право на відстрочку від служби, як це працює зараз з військовополоненими. Бо це справедливо! І нарешті добились!", - прокоментував зміни нардеп Олексій Гончаренко.
За словами нардепа, відстрочка також надаватиметься як родичам осіб, визнаних зниклими безвісти за особливих обставин, так і тим, хто отримав статус «безвісно відсутнього» через суд.
"Родичам не доведеться проходити складні судові процеси, достатньо буде документів із Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, або рішення суду", - зазначив Гончаренко.
Як повідомляв "Апостроф", український уряд оновив критерії бронювання від мобілізації та отримання підприємствами статусу критично важливих.