RU  UA  EN

Неділя, 5 січня
  • НБУ:USD 41.95
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.95
Політика

Новини

4 січня

Всі новини

МЗС відреагувало на "занепокоєння" ООН релігійною політикою в Україні

Міністерство закордонних справ відреагувало на занепокоєння Управління Верховного комісара ООН з прав людини щодо релігійної політики в Україні, назвавши звинувачення щодо "обмежень свобод" неправдивими.

Про це йдеться в заяві МЗС.

У зовнішньополітичному відомстві зазначили, що вивчили чергову доповідь ООН, оприлюднену 31 грудня 2024 року, і вирішили навести уточнення щодо деяких тез.

Зокрема, МЗС відкинуло висновки організації стосовно правок закону "Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій", оскільки вони є спотворенням дійсності.

У міністерстві наголосили, що відповідний документ не передбачає заборони будь-яких церков в Україні, а тільки не допускає їх підпорядкування керівним центрам, які розміщуються в державі, яка веде агресивну війну проти України й незаконно окупувала частину територій, а також релігійні організації, які підтримують війну.

"Нагадуємо ООН, що Росія системно використовує релігію як зброю у загарбницькій війні проти України. Російська держава через підконтрольну їй РПЦ освячує звірства проти українців і вихваляє злочинців, які їх скоюють", - йдеться у повідомленні.

У МЗС пояснили, що влада несе відповідальність за захист своїх громадян від деструктивного впливу країни-агресорки, зокрема через релігійні організації, які в РФ фактично зрощені.

"Закон переслідує легітимну мету, є необхідним у демократичному суспільстві, передбачає демократичну процедуру, в якій останнє слово належить суду; є найменш обтяжливим, оскільки не накладає тягаря на совість віруючих, а лише виводить їх з-під тиску російської православної церкви, яка, що підкреслюється в Резолюції ПАРЄ, "є ідеологічним продовженням злочинного режиму", - заявили у відомстві.

Раніше в ООН висловили "занепокоєння" релігійною політикою України.

Як повідомляв "Апостроф", у 2024 році з Української православної церкви Московського патріархату перейшло близько 200 релігійних громад до Православної церкви України.