Міністр оборони України Рустем Умєров повідомив ключові досягнення 25-ї зустрічі Контактної групи з оборони України на авіабазі Рамштайн у Німеччині 9 січня. Окрім затвердження дорожніх карт розвитку українських Сил оборони до 2027 року, розроблених у рамках 8 Коаліцій спроможностей, Умєров також вказав, яких результатів вдалося досягнути від партнерів.
Про це він написав у Telegeram.
Серед ключових досягнень Умєров згадує про затвердження дорожніх карт розвитку українських Сил оборони до 2027 року, розроблених у рамках 8 Коаліцій спроможностей:
- авіація,
- ППО,
- морські спроможності,
- артилерія,
- бронетехніка,
- ІТ,
- дрони,
- розмінування.
"Ми перейшли на новий рівень співпраці: на додаток до закриття нагальних потреб війни будемо також працювати над побудовою довгострокових спроможностей нашої армії", - пише міністр.
Також зосередив свою увагу на результатах від партнерів:
- США: новий пакет допомоги на суму $500 млн, до якого увійдуть ракети для ППО, ракети класу «повітря-повітря» та обладнання для літаків F-16.
- Канада: допомога на 440 млн канадських доларів, включаючи 100 млн на закупівлю української зброї за Данською моделлю.
- Велика Британія: разом із союзниками по НАТО передасть Україні 30 000 нових безпілотників на суму £45 млн. У проєкті беруть участь Данія, Нідерланди, Латвія та Швеція.
- Норвегія: 700 млн норвезьких крон для закупівлі дронів у рамках багатонаціональної ініціативи.
- Німеччина: у 2025 році передасть 6 систем ППО IRIS-T та найближчим часом надасть 50 ракет-перехоплювачів до цих систем.
- Ісландія: профінансує виробництво української зброї в рамках «данської моделі» на суму 2 млн євро.
Під час зустрічі Україна представила військову стратегію на 2025 рік, яка, за словами міністра, базується на чотирьох ключових пріоритетах:
- стабілізація лінії фронту,
- зміцнення обороноздатності України,
- посилення захисту неба та морських шляхів,
- асиметрична відповідь на спроби агресора досягти переваги через масштаб.
Нагадаємо, як повідомляв "Апостроф", міністр оборони США Ллойд Остін, закриваючи захід, наголосив на важливості відповідного формату роботи, назвавши рушієм глобальної безпеки та найбільш результативною міжнародною коаліцією за останні три десятки років.