RU  UA

Навіть влада вже не вірить в "Єдиний марафон" — очільник комітету Ради навів докази

Голова комітету Верховної Ради з питань свободи слова, народний депутат України Ярослав Юрчишин навів докази, що навіть українська влада, яка продовжує контролювати національний телемарафон, не вірить в його ефективність.

Про це він розповів в ефірі "Апостроф TV".

"В "Єдиний марафон" не вірить влада. Тому що якщо подивитися, скільки разів, наприклад, прем'єр-міністр приходив на "Єдиний марафон", то це на пальцях однієї руки можна перерахувати. А якщо людина, одне з ключових завдань посади якої є роз'яснювати весь спектр української політики, не використовує конкретне джерело інформації, то вона в нього теж не вірить", — зазначив він.

За його словами, у 2022 році "Єдиний марафон" був певним елементом саморегуляції великих телеканалів, бо на той момент жоден з них не міг повноцінно забезпечити 24 на 7 ефірне мовлення.

"Далі коли там з'явилася держава, а вона не одразу з'явилася, почали з'ясовувати, чиї канали можна включати, чиї канали не можна включати… Але те, що працювало в 22-му році під час початку повномасштабного вторгнення, не може так само працювати на фактично четвертий рік війни", — зазначив Юрчишин.

Зараз, за його словами, є величезна кількість джерел, які є альтернативними. І "Єдиний марафон" міг мати лише єдину перевагу — мати найлегший доступ до позиції влади.

"Але… на жаль, Telegram-канали в цьому плані, соціальні медіа — набагато швидше це роблять. І у "Єдиного марафону" єдиної цієї переваги нема", — підкреслив нардеп.

Водночас він назвав комфортним для влади контролювати найбільші телеканали, що і відбувається завдяки існуванню національного телемарафону.

Однак, як наголосив Юрчишин, утримувати цей національний телемарафон — це дуже дорого для держави, для держбюджету. А Україна зараз, на його думку, не має права витрачати такі кошти і так неефективно.

На його думку, приватні телеканали потрібно відпустити в їхнє "приватне плавання".

Читайте також: "Сподіваюся, ми повернемо довоєнне мовлення ще до виборчого періоду". Інтерв’ю з очільником Комітету Ради зі свободи слова