Сенатори США Джин Шахін (демократка, член Комітету Сенату з міжнародних відносин) та Ліндсі Грем (республіканець) заявили, що ухвалення в Україні закону, який обмежує незалежність НАБУ та САП, підриває антикорупційний прогрес країни.

Відповідну заяву вони оприлюднили після підписання закону президентом Володимиром Зеленським.

"Україна зробила величезні кроки у своїй антикорупційній програмі з часів Революції Гідності. Примітно, що цей прогрес було досягнуто, поки Україна боролася проти агресії Росії, що є свідченням надзвичайної волі українського народу", – йдеться у заяві.

Продовження після реклами
РЕКЛАМА

Водночас сенатори зазначають, що "недавнє схвалення Верховною Радою закону, підписаного президентом Зеленським, підриває значну частину цього прогресу та суперечить величезному бойовому духу України, а також очікуванням громадян України та міжнародної спільноти".

Шахін і Грем нагадали, що одним із найпоширеніших аргументів проти надання підтримки Україні є наявність корупції, тож важливо утриматися від кроків, які підривають довіру.

"Продовжується значна двопартійна підтримка України та згода з тим, що в інтересах України – і в наших власних – відповідати очікуванням її громадян та забезпечувати, щоб структури управління гарантували економічне процвітання України та майбутні інвестиції США", – додають вони.

Продовження після реклами
РЕКЛАМА

Також ми писали, що міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп прокоментував обмеження незалежності антикорупційних органів, нагадавши, що вони мають вирішальне значення для руху України до Євросоюзу.

У вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський заявив, що внесе до Верховної ради новий законопроєкт, покликаний "забезпечити силу системі правопорядку" без російського впливу на правоохоронну систему з нормами для незалежності антикорупційних органів.