Через суперечки між Будапештом і Києвом і блокування Угорщиною засідань Комісії Україна-НАТО на вищому рівні всередині Альянсу утворився консенсус "29 мінус 1".
Так глава місії України при НАТО Вадим Пристайко на полях саміту в Брюсселі відповів на запитання кореспондента "Апострофа" про думку країн-членів НАТО щодо того, як позиція Угорщини впливає на відносини України з Альянсом.
"Всі розуміють, що той формат, який ми використовували майже 20 років (формат Комісії Україна-НАТО (КУН), - "Апостроф"), після того як стали особливим партнером НАТО, важливий сам по собі. Засідання Комісії проходять не тільки на міністерському і президентському рівнях, але і на більш низьких, що дозволяє працювати, незважаючи на блокування з боку Угорщини", - розповів дипломат.
"Ми не дозволимо, щоб цей формат став заручником чергових спроб [заблокувати його]", - заявив Пристайко.
На його думку, небезпека, що формат спільного з Україною і Грузією засідання Північноатлантичної ради, яке відбудеться в четвер, 12 липня, в певній мірі замінить формат КУН, перевершує символізм - можливість через десять років після рішення Бухарестського саміту НАТО підвести його підсумки. Саме тоді Україну і Грузію запевнили, що з часом вони стануть членами НАТО.
Читайте також матеріал "Апострофа": Вступ України до НАТО означатиме втрату частини території: в чому головна небезпека.