RU  UA  EN

Понеділок, 22 липня
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
25.65
Політика

Читайте нас у Telegram-каналі

Новини

22 липня

19 липня

Всі новини

Новости партнеров

Загрузка...

У України та президента є доба для активних дій щодо рішення ПАРЄ - Тимошенко

Лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко вважає, що рішення Парламентської асамблеї Ради Європи про зняття санкцій з російської делегації фактично означає провал зовнішньої дипломатії України та фіаско Нормандського формату переговорів про досягнення миру.

Про це вона написала в блозі на офіційному сайті партії.

"Пропозицію зняти санкції з Росії підтримали делегації країн Нормандського формату – Франція та Німеччина. За рішення проголосувала також країна, яка найбільше постраждала від збитого росіянами літака малазійських авіаліній – Нідерланди, і ще багато європейських країн. Це яскраве свідчення фактичного кінця Нормандського формату. Бо не можуть бути гарантами нашої безпеки держави, які підтримують повернення країни-агресора в ПАРЄ", - пише вона.

За її словами союзниками України залишились Велика Британія, Латвія, Польща, Литва, Естонія, Грузія та Швеція.

"Голосування фактично скасувало санкції ПАРЄ за захоплення чужих територій, за порушення прав людини, за санкціоновані вбивства громадян нашої держави. Це безпрецедентний факт, коли ПАРЄ більшістю голосів заради повернення Російської Федерації пішла на те, щоб зрадити свої принципи, заради яких і створювалась ця організація 70 року тому", - додає Тимошенко.

Лідер "Батьківщини" відзначила зусилля української та грузинської делегацій у відкладенні повернення російської делегації в сесійну залу на 24 години.

"Хочу нагадати, що в складі російської делегації – 6 осіб з санкційного списку ЄС, США і Канади, зокрема та особа, яка претендує сісти у крісло віцеспікер ПАРЄ. Це неприпустимо", - пише вона.

"У України є доба, кожну хвилину якої треба використати для активних дипломатичних дій. Головна відповідальність зараз лягає на нового президента України. За 24 години йому треба телефоном зв’язатися з усіма ключовими лідерами Європи та знайти аргументи і докази, які переконають їх не робити цей крок. Я також пропоную президенту скликати на термінові консультації керівників парламенту і парламентських фракцій, уряду, МЗС, РНБО для вироблення скоординованої стратегії подальших спільних дій", - підкреслила Тимошенко.

Новости партнеров

Загрузка...