Тайвань не бере участі у військовій допомозі Україні, оскільки це «занадто чутливе питання», але хотів би відкрити своє представництво в Україні.
Про це пише Reuters з посиланням заступника міністра закордонних справ Тайваню Франсуа Ву.
В матеріалі згадують, що Тайвань запропонував сильну моральну підтримку Україні після повномасштабного вторгнення Росії, вбачаючи паралелі із загрозою, з якою, за словами Тайбея, він стикається з боку свого сусіда Китаю, який розглядає демократично керований острів як свою власну територію, що відкидається урядом Тайваню.
Тайвань, як пише Reuters, надав багатомільйонну гуманітарну допомогу українським біженцям і приєднався до санкцій Заходу проти Росії. Хоча високопосадовці Тайваню безпосередньо спілкувалися з мерами деяких міст, прямих контактів між урядами двох країн не було.
У середу під час візиту до Берліна Ву затвердив, що мета Тайваню - завоювати якомога більше друзів.
"Україна, навіть отримуючи підтримку Тайваню і відчуваючи ворожість з боку Китаю - оскільки Китай співпрацює з Росією, яка продовжує війну проти України - дуже обережно ставиться до своїх відносин з Тайванем", - сказав він.
За словами Ву, Тайвань зосереджується на розвитку відносин з Україною через своїх сусідів та наданні гуманітарної допомоги: "Однак, військова допомога все ще є надто чутливою...".
Раніше "Апостроф" також писав щодо міжнародної підтримки України з боку Канали. Зокрема, новітня система протиповітряної оборони NASAMS, закуплена Канадою, вже в дорозі - незабаром буде доставлена в Україну.