RU  UA  EN

Четвер, 21 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.00
Політика

Новини

21 листопада

Всі новини

ЗМІ розповіли, як Єрмак лобіює свого радника з "багатим минулим" в ГПУ

Олег Кіпер - колишній заступник голови слідчого управління ГПУ, позаштатний помічник глави Офісу президента може незабаром стати заступником Ірини Венедиктової.

Про це в блозі для "Цензор.Нет" пише журналіст Андрій Коваленко.

За даними видання з призначенням на посаду глави ГПУ Ірини Венедиктової активізувалися політичні та економічні групи, які хочуть поставити людей на високі посади у відомстві з метою захисту своїх інтересів і впливу на ситуацію в країні в цілому.

"За відсутності нормальних кандидатів, доходить до того, що еліти просувають фігурантів не одного десятка корупційних скандалів і навіть фігурантів кримінальних справ", - пише журналіст.

За його даними, одним з таких кандидатів є радник глави Офісу президента Андрія Єрмака - Олег Кіпер. Під час президентства Януковича він займав посаду заступника голови слідчого управління ГПУ, після Революції гідності звільнений з прокуратури в зв'язку з люстрацією. Після Кіпер формально займався адвокатською діяльністю і безуспішно балотувався до Одеської міськради в 2015 році. Після колишній прокурор зосередив зусилля на розвитку сімейного бізнесу з другом - співробітником ГПУ Сергієм Кізем, який нібито цей бізнес кришував, за що отримав в користування BMW.

"Після відставки генпрокурора Луценко ситуація змінилася. Олег Кіпер подав позов до адміністративного суду про відновлення на посаді в ГПУ і визнання люстрації незаконною. Суд позов задовольнив", - повідомляє журналіст. - І тепер різні групи впливу проштовхують на посаду заступника генпрокурора цього корупціонера".

За даними видання, у Кіпера є кримінальне минуле. У 2010 році він на своєму авто збив на смерть дитину на трасі Київ - Одеса, однак справу закрили, а батьки загиблого відмовилися від претензій до прокурора.

"Очевидно, що нові можливості, що відкриваються перед Кіпером - результат лобі з боку глави ОП Єрмака, - пише видання. - Але такі призначення - це початок кінця прокуратури як правоохоронного органу та її керівника, який несе відповідальність як за роботу органу в цілому, так і своїх підлеглих".