Батьки не поспішають вакцинувати своїх дітей, незважаючи на твердження медиків, що кращої страховки від кору, ніж вчасно зроблене щеплення, просто не існує
Про це розповів "Апострофу" начальник ГУ Госпродпотребслужби в Києві Олег Рубан.
"Саме тоді, в середині нульових, у ЗМІ з'явилися повідомлення про загибель дитини після проведення планової вакцинації. Але цей випадок був пов'язаний не з самою вакциною, а з введенням цієї вакцини: дитині ввели вакцину без попереднього медичного огляду, при температурі, і було ускладнення у вигляді летального випадку, - додає Рубан. - Врезультаті рівень вакцинації з 2007 року різко почав знижуватися і в деяких регіонах України становить 10-15%. У Києві в цьому плані найсприятливіша ситуація: рівень вакцинації по кору досягає 80% і вище " , - сказав Рубан.
"Багато батьків ставляться до щеплень негативно і навіть агресивно в зв'язку з поширюваними поруч противників вакцинації безглуздими чутками про" світовому фармзаговоре ", - додає лікар-інфекціоніст Андрій Осадчий. Об'єктивних причин, не робити щеплення, тобто протипоказань, насправді дуже і дуже мало, і рішення про це можуть приймати тільки кваліфіковані лікарі".
У свою чергу завідуючої лабораторією в Інституті епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л. В. Громашевського НАМН України Ігор Марічев зазначає, що антивакцинальна кампанія - не суто українське явище.
"У всьому світі існує такий рух, - пояснює "Апострофу" Марічев. - Джерелом були лікарі-гомеопати, потім до них долучилися і фахівці інших медичних спеціальностей, педіатри деякі. Рух почався з Ізраїлю, коли з'явилися роботи, в яких доводилося відсутність необхідності проведення вакцинації, потім з'явилися роботи, де говорилося, що може виникати ряд патологічних станів, зокрема аутизм. Шляхом поширення таких матеріалів в суспільстві сформувалася думка, що вакцини використовувати шкідливо, мовляв, краще перенести захворювання. Але противники вакцинації забувають той факт, що в разі захворювання на 1 тис хворих може бути один смертельний випадок, пов'язаний з важкими ускладненнями".
Але не всі лікарі, які рекомендують своїм пацієнтам вакцинуватися, можуть толком пояснити людям, чому щеплення - це важливо.
"Не маючи повної інформації від лікарів, батьки сумніваються. Якщо лікар не може донести інформацію, сам недостатньо добре володіє знаннями, пацієнти сумніваються і слухають друзів, людей на форумах, вірять в фейки", - сказав доцент кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології НМАПО імені П. Л. Шупика Федір Лапій.
Читайте також в матеріалі "Апострофа": Не тільки кір: спалахи яких небезпечних хвороб загрожують українцям.