Відразу в декількох областях України зафіксовано появу небезпечного павука хеіракантіума, або жовтосумого колючого павука (лат. Cheiracanthium punctorium).
Зокрема, павук, який раніше був помічений лише в Європі, зараз зустрічається в різних регіонах Одеської, Запорізької, Кіровоградської та Дніпропетровської областей.
Незважаючи на те, що цей павук не агресивний і нападає тільки з міркувань самозахисту, його отрута може бути дуже небезпечною для людини, а тому потрібно дуже обережно поводитися при зустрічі з ним.
Як пише "Обозреватель" отрута хеіракантіума має нейротоксичний ефект і викликає сильні болі, набряки, а також підвищення температури та артеріального тиску.
Варто відзначити, що павук стає особливо активним якраз на початку осені. Зона його проживання - сухостій, трав'янисті рослини, листя, скручені в трубочку.
Щоб убезпечити себе від випадкового нападу павука, потрібно дотримуватися кількох правил:
- працювати в саду в рукавичках і закритому взутті;
- під час відпочинку на природі перевірити місце на наявність павучих гнізд;
- остерігатися невідомих комах;
- знайшовши павука на собі, акуратно струсити його з себе без використання рук.
Яд жовтосумого колючого павука не смертельний, але серйозно впливає на людський організм.
Людина починає відчувати сильний пекучий біль, місце укусу набрякає, при цьому набряк швидко поширюється. У потерпілого також починається озноб, піднімається температура і артеріальний тиск.
Укус павука також може загострити хронічні захворювання.
Біль може триматися кілька годин чи кілька діб, а набряклість може пройти як через 2, так і через 6 днів. Симптоми тяжкої інтоксикації можуть залишатися і до 10 днів.
Якщо симптоми не проходять досить довго, краще за все звернутися в лікарню.
У перший час після укусу можна прийняти антигістамінний препарат або знеболююче.
Як повідомляв "Апостроф", раніше соцмережі обурилися через гнилі і комах в супермаркетах Києва.