RU  UA  EN

Неділя, 23 лютого
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
24.20
Суспільство

Ліга Європи 2019/20: усі новості, результати, відео

Новини

23 лютого

21 лютого

20 лютого

19 лютого

18 лютого

Всі новини

Новости партнеров

Загрузка...

Студенти обговорили боротьбу з трудовою міграцією: Альфа-Банк Україна підтримав конкурс "Погляд нового покоління - 2019"

16 грудня відбувся Фінал конкурсу LоNG (Look of New Generation) "Погляд нового покоління - 2019", партнером якого став Альфа-Банк Україна, а організаторами виступили Глобальний договір ООН в Україні, Українська асоціація з розвитку менеджменту та бізнес-освіти, Київська Бізнес Школа і Академія праці, соціальних відносин і туризму.

Про це повідомляється на сайті банку.

Метою конкурсу було привернути молодь до вирішення проблеми відтоку людського капіталу за кордон. Тільки за період 2017-2018 з України виїхало 6,3 млн осіб, а за 29 років кількість працездатного населення зменшилася на 32%. Країна потерпає від браку фахівців через зміну вектору в післяшкільній освіті: в 1990-і роки кількість осіб, що навчалися в профтехучилищах, перевищувала кількість тих, хто навчався у вузі, в чотири рази. Сьогодні кількість студентів вузів перевищує показник навчаються в профтехучилищах в шість разів.

Свої відповіді на питання "як зупинити відтік людського капіталу з України?" у форматі проектів запропонували 78 команд-учасниць конкурсу з 53 вузів з 23 міст України. Також в роботах були представлені пропозиції, як досягти мети №8 Цілей Стійкого Розвитку 2030 - "Сприяння поступальному, комплексному та сталому економічному зростанню, повної і продуктивної зайнятості та гідної роботи для всіх". Проекти стосувалися реформи оподаткування, створення сприятливих умов для життя, створення робочих місць в регіонах і так далі.

Переможцями стали: I місце - Національний лісотехнічний університет України (Львів) з проектом "5 інновацій, 5 років, 10 000 робочих місць"; II місце - Національний авіаційний університет (Київ) з проектом "Діджіталізація кругообігу фахівців"; III місце Донецький національний університет економіки імені Михайла Туган-Барановського (Кривий Ріг) з проектом "Зроби своє місто яскравим і безпечним для проживання".

Альфа-Банк Україна приєднався до ініціативи експертизою - в склад журі конкурсу увійшла Асмік Нерсисян, керівник управління по залученню талантів банку, вона взяла участь в оцінці всіх робіт.

"Ми тісно співпрацюємо зі студентами по всій Україні, розуміючи, що без них немає майбутнього у жодного бізнесу. Рада, що молодь не обмежується власними, часом, практичними, інтересами, а ставить амбітні цілі міняти місто, країну і світ на краще! Ми, бізнес, бачимо, як сильно змінилися вимоги майбутніх працівників до роботодавця. Для них, в першу чергу, важливі місія та цінності компанії. Якщо ми хочемо бачити серед наших співробітників талановиту і цікаву молодь, також повинні своєчасно відзначати і задовольняти її потреби", - зазначила вона.

"Сьогодні законодавство України жодним чином не стимулює бізнес включатися в процес сталого розвитку. Все, що робиться компаніями є або вимогою інвесторів, які враховують нефінансову діяльність компанії в якості умови надання інвестицій, або свідомістю топ-менеджменту компанії, що зустрічається рідко. Щоб стимулювати інтерес до технічних професій, повинна бути державна програма підтримки. Поки у нас інші тренди і ніхто не показує, що можна бути успішним фахівцем в українській або зарубіжній компанії, маючи освіту інженера і т.д.", - прокоментувала Тетяна Сахарук, директор Глобального договору ООН в Україні.

Новости партнеров