RU  UA  EN

Понеділок, 25 листопада
  • НБУ:USD 41.05
  • НБУ:EUR 42.85
НБУ:USD  41.05
Суспільство

Новини

25 листопада

24 листопада

Всі новини

Як не погладшати під час карантину: 5 порад від дієтолога

Через ситуацію в світі з пандемією коронавірусу люди на карантині внаслідок стресу можуть зловживати їжею, проте є кілька правил, щоб не набрати вагу.

Про це повідомляє дієтолог Світлана Фус на своїй Facebook-сторінці.

Вона підкреслила, що ізоляція на людину може вплинути по-різному. Багато хто не справляється з таким стресом і заїдає його.

Фус підкреслила, що безконтрольне харчування знижує фізичну енергію, заважає здоровому сну, послаблює імунітет і здатність організму чинити опір зовнішнім інфекціям і вірусам.

Вона нагадала, що високий рівень кортизолу - гормону стресу, виснажує захисні сили організму, а високий рівень глюкози в крові викликає втому і сонливість. В наш час, коли виникли особливі обставини і українці змушені сидіти вдома, потрібно не панікувати і уважно стежити за своїм раціоном харчування.

На що важливо звернути увагу:

  • Перше - на звички в їжі.

Це може бути звичка перекушувати, коли немає почуття голоду. Вона шкодить фігурі так само, як і звичка їсти перед телевізором, за комп'ютером або під час телефонної розмови.

Будь-які сторонні заняття під час їжі можуть призвести до переїдання. Коли людина відволікається і не зосереджена на процесі прийому їжі, повноцінне почуття ситості не настає - організм просто "не запам'ятовує", що він вже отримав достатньо їжі.

Дієтолог радить їсти за столом, краще сервірованим. Таким чином можна сконцентруватися на прийомі їжі, насолодитися смаком, їсти повільніше, а значить, вчасно отримати сигнал про насичення і не з'їсти зайвого. Коли люди сидять біля телевізора і машинально жують калорійну їжу, кидають в рот горішки, сухарики, чіпси або іншу їжу, такий контроль неможливий.

  • Друге - необхідно організувати режим харчування.

Стало більше вільного часу, коронавірус "змінив" розпорядок дня. Тому прийом їжі приблизно в один і той же час, з інтервалом в три - п'ять годин, буде краще регулювати рівень глюкози і інсуліну в крові, а також гормони голоду. Потрібно з'їдати достатню кількість їжі за кожний прийом їжі, щоб почуття ситості відчувалося не менше трьох годин. Це допоможе запобігти непотрібним емоційним спробам перекусити і набрати зайву вагу.

  • Третє - між прийомами їжі необхідно пити воду або напої без цукру.

Не пийте солодких газованих напоїв, кави, чаю або соків між їжею. Це підвищує рівень інсуліну в крові і сприяє відкладенню жиру. Якщо незабаром після їжі ви відчуваєте голод, не поспішайте знову їсти, випийте спочатку води.

  • Четверте - зверніть увагу на вміст цукру, жиру і солі в раціоні.

Їх надмірне вживання впливає на вагу більше ніж інші компоненти їжі. Страви, приготовані з великою їх кількістю, впливають на смак, стимулюють апетит. Саме ця стимуляція апетиту або передчуття задоволення від їжі, а не фактичний голод, змушує класти їжу в рот, з'їдати ще більше і не брати до уваги того, що вже забезпечили собі достатню кількість калорій і нутрієнтів.

  • П'яте - щоденник харчування.

Щоб зрозуміти, що не так з раціоном, допоможе харчовий щоденник. Тільки записувати треба все. У процесі його заповнення можна дізнатися, що ж відбувається насправді - скільки в раціоні фруктів, кави, солодощів, хліба, солі, цукру та інших продуктів.

Харчовий щоденник наочно покаже, в чому корінь проблем, який режим харчування, скільки разів був повноцінний прийом їжі, а скільки разів перекус. Можна дізнатися, чи не замало овочів в раціоні, може багато масла в салаті, а порції дуже великі.

Щоденник харчування краще вести хоча б тиждень. Це не модне віяння і не витрачання часу, а необхідність, яка допоможе налагодити раціон.

"І не забувайте про фізичну активність! Ваше харчування має бути і корисним, і приносити задоволення. Слідкуйте за тим, що ви їсте, робіть висновки, Міняйтеся на краще! І бережіть себе!", - написала дієтолог.

Як повідомляв "Апостроф", відомий український доктор Євген Комаровський розповів, які продукти потрібно мати вдома і як підготуватися на випадок захворювання коронавірусом.