Психіатр, психотерапевт, доктор медичних наук, випускниця Медичної школи Гарвардського університету в США Тіна Берадзе розповіла про страхи українців через карантин.
Коронавірусом заражено 1,5 млн осіб: що відбувається в Україні і світі (оновлюється)
Про це повідомляє "Гордон".
За словами психолога, через карантин, кількість пацієнтів у неї збільшилася.
"Від постійного спілкування у мене навіть горло почало боліти, домашні наді мною знущаються: "Мама, ти цілий день на телефоні і навіть сама цього не помічаєш!". Причому збільшилася кількість пацієнтів не тільки в Україні, дзвонять з проханням про консультації з США і інших країн, навіть з Австралії ", - сказала вона.
Її західні пацієнти переживають, що у них більше немає можливості проводити час так, як раніше: з друзями, пікніками, ресторанами і так далі. А українці дуже переживають про своє матеріальне становище і економічну ситуацію в країні.
"У нас на першому місці соціальні проблеми. І це абсолютно зрозуміло. Тому що навіть нещасні Іспанія або Італія, де дуже висока статистика смертності від COVID-19, можуть дозволити собі сидіти вдома і не переживати про те, чим завтра годувати сім'ю. В Україні не так. У нас навіть умовна Конча-Заспа, де живуть заможні люди, переживає до такої міри, що наймає збройну охорону", - розповіла вона.
Вони бояться, що тривалий карантин і відсутність у переважної більшості населення фінансової подушки різко підвищить статистику грабежів і розбоїв.
"Ми ж прекрасно розуміємо, до чого призвів капіталізм, особливо дикий капіталізм на території колишнього СРСР. В Україні величезний розрив між багатими і бідними. У нас 1% населення живе добре, інші - зводять кінці з кінцями. Карантин наочно виявив ці проблеми", - вважає психолог.
Тобто, за час карантину і у бідних, і у багатих домінують страх і тривога. Перші переживають через своє фінансове становище, других турбує власна безпека в умовах різкого і тотального зубожіння країни.
"Зауважте: і у тих, і у інших страх перед коронавірусом не на першому місці. Всі чомусь думають, що їх це точно не торкнеться. Хоча заможні люди про всяк випадок уже придбали для себе особисто апарати штучної вентиляції легенів. Більш того, навіть бригади лікарів найняли, які в разі чого в будь-яку хвилину до них примчаться або взагалі у флігелях поруч з особняками живуть", - пояснила вона.
Вона розповіла, що в Конча-Заспі дуже серйозно перелякалися через Куршевель, куди все рвонули на 8 Березня, в розпал поширення коронавірусу в Європі.
"У нас же як почалася епідемія? І зверху, і знизу. Одні з дорогих європейських курортів її привезли, інші - з заробітків. Унікальна, звичайно, ситуація", - сказала психолог.
Як раніше повідомляв "Апостроф", станом на ранок 9 квітня в Україні було підтверджено 1892 випадки коронавірусного захворювання COVID-19.