Кабмін вирішив пом'якшити карантинні обмеження в Україні з 22 травня з одночасним переходом до так званого адаптивного карантину. При цьому уряд продовжив карантин до 22 червня.
"Ми продовжуємо карантин до 22 червня та переходимо до адаптивної моделі. Це дозволить регіональним комісіям з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС) посилювати протиепідемічні обмеження на місцях у разі виявлення спалахів захворювання. Або послаблювати їх, якщо це не суперечить встановленим обмеженням на загальнонаціональному рівні, а епідемічна ситуація відповідає трьом певним критеріям", - повідомив прем'єр Денис Шмигаль.
За його словами, відповідну постанову уряду буде доопрацьовано та опубліковано 21 травня.
Зокрема, з 22 травня в Україні запустять міський та приміський транспорт, а з 25 травня відкриють дитячі садочки та відновлять роботу метро. Також з 25 травня в країні дозволять спортивні заходи, але проводитися вони будуть без глядачів. Крім того, відновлять роботу готелі.
Критерії адаптивного карантину наступні:
- інцидентність - тижнева кількість випадків COVID-19, яка повинна складати менше 12 осіб на 100 тисяч населення;
- завантаженість ліжок у лікарнях - менше 50%;
- кількість тестувань методом ПЛР та ІФА - більше 12 на 100 тисяч населення за останні сім днів.
"Зараз ми знаходимося на першому етапі, з 22 травня ми пропонуємо вашій увазі наступний етап. І так кожен етап - 10 днів", - сказав міністр охорони здоров'я Максим Степанов.
Такі десятиденні кроки передбачають, що з 1 червня відновляться залізничні пасажирські перевезення в міському, регіональному та далекому внутрішньому сполученні, а також міжобласні пасажирські перевезення автомобільним транспортом.
З 10 червня буде дозволено відвідування ресторанів в приміщеннях; робота культурних установ, в тому числі заходи з обмеженням відвідувачів за площею приміщення.
З 15 червня зможуть відновити роботу аеропорти.
Ситуація з коронавірусом в Україні поступово поліпшується. Станом на ранок 20 травня статистика така:
- зареєстровано 19 230 випадків зараження COVID-19, за останню добу виявлено 354 нових випадки. Всього з початку поширення захворювання в країні померло 564 людини. У той же час, одужали 5955 осіб.
Найбільше хворих - у Чернівецькій області (2796 осіб), в Києві (2410), Київської області (1261), а також в Івано-Франківській (1246) і Рівненській (1217) областях.
Що дозволено вже зараз:
З 11 травня в Україні вже пом'якшили деякі карантинні обмеження. Зокрема, з цієї дати відновили роботу:
- салони краси, перукарні;
- відновилася оптова та роздрібна торгівля непродовольчими товарами, крім зон розваг та харчування, дитячих зон в ТРЦ;
- відновили роботу заклади громадського харчування на винос;
- літні майданчики кафе та ресторанів під відкритим небом;
- музеї, бібліотеки;
- сервіси побутової техніки;
- стоматологи, аудитори, адвокати, нотаріуси.
Також з 11 травня дозволено:
- відвідування парків, скверів, зон відпочинку;
- тренування в командних видах спорту для професійних команд на закритих базах.
Де адаптивний карантин можуть не ввести
З 22 травня ввести адаптивний карантин та послабити обмеження можуть не у всіх регіонах України.
За словами голови МОЗ Максима Степанова, якщо встановлені критерії адаптивного карантину в тому чи іншому регіоні не будуть дотримуватися, такий регіон не зможе перейти на наступний етап пом'якшення. Таким чином, карантинні заходи в подальшому можуть відрізнятися в кожній окремо взятій області.
Степанов уточнив, що станом на 18 травня не відповідали необхідним критеріям "в основному, області західних регіонів". Він назвав лише три з них - Чернівецьку, Волинську та Рівненську, додавши, що є й інші подібні регіони.
Як повідомляв "Апостроф", в Україні вводять обов'язкове тестування на коронавірус.