В Україні є проблема з накопичувальними пенсіями. Вона полягає в тому, що для накопичення пенсії, як щомісячної виплати, яка буде приходити до кінця життя, людині потрібно мати або дуже великі кошти, або дуже довгий час збирати.
Про це в ефірі Апостроф Live заявила експерт в сфері пенсійного забезпечення, провідний науковий дослідник Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М.В. Птухи НАН України Лідія Ткаченко.
"Якщо пан Шмигаль в 2021 році введе накопичувальну пенсію, то через 15 років не буде пенсії. Через 15 років не сформується ніякої пенсії, як щомісячної суттєвої виплати. Не буде просто грошей на це, не вистачить", - сказала вона.
Також експерт зазначила, що розмір пенсії повинен встановлюватися за міжнародними стандартами.
"Є Конвенція Міжнародної організації праці, але там ці стандарти досить гнучко виписані. Вважається, що якщо у людини є встановлений законом необхідний стаж, а у нас це 35 років, то розмір пенсії повинен бути не менше 40% від середньої заробітної плати кваліфікованого робітника. Але у нас на 40% не витягує пенсія зараз. У нових пенсіонерів може бути, що пенсія складе 40%", - додала вона.
Детальніше читайте в матеріалі "Апострофа": Ситуація з пенсіями покращиться після 2050 року - експерт з пенсійних питань.