RU  UA  EN

Пʼятниця, 15 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.40
НБУ:USD  41.00
Суспільство

Новини

14 листопада

Всі новини

Дозволить зберегти людей: Хомчак розповів, яка техніка потрібна українським військовим

Головнокомандувач ЗСУ, генерал-полковник Руслан Хомчак пояснив, чому українській армії необхідні наземні роботизовані комплекси.

Про це повідомляється в матеріалі "Апострофа".

Нещодавно відбулися випробування наземного розвідувального, безпілотного комплексу Camel. Руслан Хомчак вважає, що наземні роботизовані комплекси необхідні ЗСУ для збереження життя військовослужбовців.

"Нехай нам покажуть, які роботизовані комплекси ми сьогодні можемо взяти. Ми готові міняти штати підрозділів, готові починати підбирати персонал, навчати людей, щоб скоріше вводити ці системи. Я за роботизовані комплекси. Чим більше у нас їх буде, тим більше людей ми збережемо ", - сказав він.

Разом з тим, головнокомандувач ЗСУ відзначив, що, як показав досвід Нагірного Карабаху, сьогодні війна піднімається вгору. Та війна показала, що броня, яку роблять для танків, вразлива зверху. Тому нам сьогодні потрібно думати, як захищати техніку зверху.

"Над цим повинні працювати і наші виробники. Крім того, в діючій армії ми повинні відходити від причіпної артилерії. Її слід передати до територіальної оборони. А Збройним силам потрібні мобільні автоматизовані артилерійські комплекси, що володіють швидкістю, можливістю автоматизованої моментальної прив'язки до місцевості, обробки даних і підготовки до стрільби. Цього ми ніколи не доб'ємося з причіпною артилерією", - пояснив Руслан Хомчак.

Генерал-полковник також розповів, які танки потрібні ЗСУ і чи може українська промисловість задовольнити цю потребу.

"Нам вже стільки часу говорять, що промисловість хоче дати нам танк "Оплот". Давайте, ми готові взяти "Оплоти", але їх же немає. А тому сьогодні ми прийшли до того, що ми ремонтуємо Т-64 з елементами модернізації. У цих танків класна броня. Ми міняємо вже сьогодні силові агрегати на більш потужні. Там потрібні нові прилади спостереження, новий зв'язок, нова система захисту, в тому числі і зверху. І тоді цей танк буде актуальний ще не одне десятиліття ", - говорить він.

Руслан Хомчак додав, що Україні не треба замовляти машини зв'язку на базі БТР-4. Причина в тому, що це не бойова машина - це машина зв'язку. І є глибока модернізація БТР-60, в якому можна зробити зручний і ефективний пункт управління, з новими системами зв'язку і автоматизацією.

Також він торкнувся і БМП. За його словами, сьогодні на ринку ніхто не може запропонувати БМП, які армія може купити, виходячи зі своїх можливостей. Однак Україна може повністю ремонтувати ті БМП-1 і БМП-2, які ми вже маємо.

"Ми беремо наші бойові модулі з нашими гарматами і отримуємо БМП, який ще 20 років буде актуальний. І це виходить набагато дешевше. Якщо ми зараз просто купимо БМП-2, то дуже скоро можемо отримати проблему, яка пов'язана з гарматою 2А42. Вона російська і виробляється тільки в Росії ", - зазначив Хомчак.

Головнокомандувач додав, що є потреба і в самохідному мінометі.

"Він давно існує на базі БМП-2, я бачив його багато років тому у наших партнерів в Чехії. У нас є міномет "Барс", який не прийнятий на озброєння. Нам потрібен такий міномет, він має бути самохідним, автоматизованим, здатним отримувати інформацію та одразу ж стріляти", - сказав він.

Генерал-полковник наголосив, що головний замовник озброєння - це війська.

"Тому головний замовник озброєння - не Хомчак і не Генеральний штаб. Головний замовник - це війська. Я прошу цей меседж донести до всіх! Війська - ось головний замовник. У моїй ідеології іншого не буде", - резюмував Руслан Хомчак.

Детальніше читайте в матеріалі "Апострофа": Нам потрібно п'ять дивізіонів "Нептун", щоб захищати узбережжя - Руслан Хомчак.