RU  UA  EN

Понеділок, 23 грудня
  • НБУ:USD 41.60
  • НБУ:EUR 43.30
НБУ:USD  41.60
Суспільство

Новини

23 грудня

22 грудня

Всі новини

Наумів день: історія свята, головні традиції і заборони

Сьогодні, 14 грудня, православні відзначають день Святого Наума, якого вважають одним з 12 малих пророків.

"Апостроф" розповідає історію свята, а також його традиції.

Історія

Наум, якого вважають малим пророком, жив в VIII-VII століттях до нашої ери в Ізраїлі, і займався в ті часи проповідництвом. Він також згадується в Старому Завіті.

Саме пророк Наум пророчив загибель ассірійського міста Ніневії, і стверджував про звільнення Іудейського царства від ярма Ассирії. Як свідчать церковні легенди, Наум помер у віці 44 років і був похований у себе на батьківщині.

Фото: Українські новини

А саме свято почали відзначати ще на Русі, і цей день був пов'язаний з рядом звичаїв і строгих заборон.

Традиції

В цей день дітей відправляли на навчання, а саме свято було аналогом "1 вересня". Але перед візитом до вчителя вся сім'я спершу йшла до церкви, де батьки просили святого про благословлении для себе і своїх спадкоємців.

Що не можна робити 14 грудня

Людям заборонялося залишати книги відкритими і на столі, оскільки вірили, що тоді не буде удачі в будь-яких справах. Дітям не дозволяли їсти під час навчання, адже предки вважали, що весь отриманий матеріал "буде з'їдений".

Прикмети в День Святого Наума

Люди на Русі в це свято могли визначити, якою буде весна. Якщо буде північний вітер, то холодна весна прийде з запізненням. Якщо хмари йшли проти вітру, то раннє тепло потіснить зиму. А якщо місяць в "рукавицях", то в березні мав зійти сніг.

Раніше ми публікували календар православних свят на грудень 2020 року.