RU  UA  EN

Пʼятниця, 22 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.00
НБУ:USD  41.00
Суспільство

Новини

22 листопада

Всі новини

Водохресні ритуали: що потрібно і не можна робити 19 січня

У вівторок, 19 січня, православні християни в Україні відзначають одне з найважливіших церковних свят - Хрещення Господнє, або Богоявлення, згадуючи євангельську подію - Хрещення Ісуса Христа в річці Йордан.

З Водохрещем! Яскраві листівки і короткі привітання

"Апостроф" нагадує про головні традиції та ритуали цього святкового дня.

Традиції свята

Так само, як і в Різдвяний святвечір, напередодні свята Хрещення необхідно дотримуватися суворого посту. У цей день багато хто з віруючих готує пісну кутю.

У цей день, 19 січня, священики проводять особливе богослужіння, під час якого здійснюють Велике освячення води. Деякі віруючі відразу після освячення води купаються в ополонці, оскільки, як стверджує повір'я, вода на Водохреще має цілющі властивості.

Святу воду, набрану на Водохреще, зберігають цілий рік, нею можна освятити будинок, окропив кожен кут. Крім того, таку воду радять пити натщесерце, зокрема під час хвороб або життєвих випробувань.

Вважається, що в день Водохреще навіть сніг набуває чудодійні властивості, тому існує звичай обтирати дітей водохресним снігом, щоб зміцнити здоров'я дитини.

Також у Водохреще можна робити пропозицію своїм коханим - шлюби, які укладаються в цей час, будуть щасливі і міцні.

Хреститися в цей день не просто можна, а навіть потрібно, особливо, якщо це стосується новонароджених.

Заборони в день Водохреще

Напередодні свята Водохреще, 18 січня, не можна вживати будь-яку їжу аж до сходу першої вечірньої зорі, на стіл не подають м'ясні страви, обмежуються пісної їжею: варениками, млинцями, овочами. Строго засуджується вживання алкоголю та інших дурманних напоїв.

Заборонено займатися будь-якою фізичною працею, крім легкого прибирання. Зокрема, не можна вишивати, в'язати, робити що-небудь по дому.

В цей день, як і в інші релігійні свята, не можна сваритися і лаятися. Також слід уникати поганих думок і вчинків. Не можна сердитися на близьких людей, скаржитися і пліткувати, незалежно від обставин.

Слід пам'ятати, що все зле і недобре, що буде здійснено в цей день проти іншої людини, обернеться проти вас з потрійною силою, тому в цей день не можна тримати камінь за пазухою, а потрібно прощати старі образи і миритися.

Раніше "Апостроф" повідомляв, як підготуватися до купання в ополонці і чи можна буде скупатися на Водохреща в Києві.